Medycyna estetyczna jest przeznaczona dla kobiet w każdym wieku. Aby cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem, a także zachować młodość na dłużej, warto z niej skorzystać. Do kliniki medycyny estetycznej na zabieg można się udać o każdej porze roku. Jakie zabiegi kosmetyczne dla kobiet 30+ i 40+ są polecane? Jak pielęgnować skórę dojrzałą? Tego dowiesz się w niniejszym artykule. 

 

Zabiegi polecane kobietom po 30-stce

Niestety, już po 25 roku życia procesy odnowy komórkowej ulegają coraz większemu spowolnieniu. Organizm produkuje coraz mniej kolagenu i elastyny, które sprawiają, że cera jest nawodniona i sprężysta. Skóra z wiekiem traci swoją naturalną zdolność do regeneracji, staje się cieńsza i bardziej narażona na szkodliwe czynniki. Istnieje parę zabiegów kosmetyczne dla kobiet 30+, które spowolnią procesy starzenia. Są to:

Powyższe zabiegi kosmetyczne są dostępne w większości klinik medycyny estetycznej i laseroterapii, a klientki bardzo chętnie z nich korzystają.

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet 40+

Skóra kobiety w wieku 40+ jest już dużo bardziej wymagająca. Po ukończeniu tego wieku skóra i ciało kobiety zaczyna się diametralnie zmieniać, a winowajcą jest estrogen i jego niedobór w organizmie. W tym okresie kobiety przechodzą okres poprzedzający menopauzę, a organizm przechodzi rewolucję. Skóra coraz bardziej się przesusza, jest mniej jędrna, pojawiają się głębokie zmarszczki i liczne zmiany barwnikowe. Jak zatrzymać ten proces? Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii w Warszawie. Odpowiednimi zabiegami dla kobiet w wieku 40+ będą: 

Popularne zabiegi kosmetyczne dla kobiet 50+ to zabiegi zarówno na twarz jak i na szyję, ponieważ właśnie po niej widać często kobiecy wiek. Można stosować masaże lub wykonać na szyi zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Kosmetologia skutecznie pomoże uporać nam się ze skutkami procesu starzenia. 

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Cera dojrzała może mieć różne typy - być sucha, tłusta, wrażliwa lub alergiczna. Wiotką skórę może mieć nawet 30 latka, jeżeli o nią nie dba lub ma takie predyspozycje genetyczne. Starzenie się skóry przyśpiesza mała aktywność fizyczna, nieprawidłowa pielęgnacja, zła dieta, nie stosowanie filtrów UV, praca nocna, stres, przemęczenie oraz niestety współcześnie - zanieczyszczone środowisko. Aby zapobiec starzeniu się skóry należy stosować kosmetyki o działaniu antyoksydacyjnym, wprowadzić aktywność fizyczną, wprowadzić regularne nawilżanie skóry, odżywanie jej oraz pić dużo wody. Należy także pamiętać o używaniu wysokich filtrów przeciwsłonecznych, ponieważ to właśnie słońce ma duży wpływ na starzenie się skóry. Jeżeli chcesz zachować zdrową, młodo wyglądającą skórę na dłużej, warto skorzystać z usług medycyny estetycznej w klinice Kosmedica. Jest to klinika medycyny estetycznej i laseroterapii w Warszawie, która oferuje wiele skutecznych zabiegów i obsługę wykwalifikowanych specjalistów.