Dobierając zabawki dla dzieci, często kierujemy się ich zainteresowaniami. Chcielibyśmy, aby zabawki nie tylko sprawiły dzieciom radość, ale także rozwijały je pod kątem określonych zainteresowań. Jeśli twoje dziecko jest miłośnikiem zwierząt, warto obdarowywać je podarunkami, które zgłębią jego ciekawość na ten temat. Wspaniałym wyborem są klocki LEGO® z kolekcji dedykowanej zwierzętom. Wybierając klocki LEGO® masz nie tylko pewność zadowolenia dziecka, ale także realny wpływ na jego rozwój. Układanie często skomplikowanych zestawów sprawia, że twoja pociecha uczy się kreatywności i trenuje swoje zdolności manualne. Świat zwierząt to dla dzieci ogromna dawka inspiracji. Zestawy LEGO® zwierzęta to sposób na podsycenie dziecięcej wyobraźni oraz doskonały sposób na spędzanie czasu w gronie rodziny. Poniższy artykuł przedstawi propozycje zestawów dla prawdziwych miłośników zwierząt.


Zestaw LEGO® DUPLO Dzikie zwierzęta Europy to prezent stworzony dla najmłodszych. Zawiera on 85 łatwych do ułożenia elementów. Dzikie zwierzęta Europy będą doskonałym sposobem na poznanie leśnych zwierząt. Dzięki niemu najmłodsi poznają 11 rodzajów dzikich zwierząt, w ich naturalnym środowisku. Twoja pociecha dowie się, jak wygląda: jeleń, łania, niedźwiedź, dzik czy królik. Zestaw oprócz figurek zwierząt zawiera także elementy ich środowiska - jaskinię oraz drzewa. Dzięki zestawom LEGO® DUPLO zwierzęta nie tylko wprowadzisz dziecko w świat dzikiej natury, ale także zapewnisz mu rozwój zdolności koordynacyjnych. Zestaw gwarantuje możliwość nieograniczonej zabawy w odgrywanie ról, dzięki czemu dzieci poznają mechanizmy społeczne. Klocki LEGO® z pewnością ucieszą oko młodego człowieka dzięki atrakcyjnym kolorom i różnorodnym, ciekawym figurkom. 

Dzięki drugiej propozycji zestawu LEGO® zwierzęta, przeniesiemy się na dzikie safari. Zestaw ten trafi w gusta miłośników dzikich, afrykańskich zwierząt. Zestaw rozbudzi wyobraźnię nawet najbardziej opornych. W skład kompletu wchodzą: domek na drzewie z balkonem, drabiną oraz wnętrzem wyposażonym jak prawdziwa łazienka! Młodzi miłośnicy zwierząt będą mogli odkryć sylwetki żyrafy, dzioborożca oraz flaminga. Dodatkowo dołączone zostały dwie minifigurki, pozwalające na zabawę w towarzystwie. Zestaw LEGO® Creator zwierzęta to tak naprawdę 3 w 1! Zamiast domku na drzewie twoja pociecha może skonstruować dwupłatowiec z lwem, katamaran z krokodylem oraz wszystko inne, co tylko podpowie wyobraźnia! 

Kolejnym świetnym wyborem będzie zestaw LEGO® Friends zwierzęta, który nie tylko sprawi frajdę dziecku, ale także zwróci uwagę na trudną kwestię adopcji zwierząt. Zestaw LEGO® Friends umożliwia zabawę w opiekę nad bezdomnymi zwierzętami, tym samym wskazuje na istotę tematu. Zestaw z pewnością szybko się nie znudzi! W komplecie znajduje się kawiarnia ze stolikami, recepcja, a przede wszystkim figurki zwierząt. Zestaw zachwyca detalami. Znajdziemy w nim między innymi butelkę do karmienia, formularz do adopcji, czy wannę dla zwierząt! Szczególnie ważne jest przesłanie, jakie niesie ze sobą, z pozoru zwykła zabawka. Za pomocą zestawu LEGO® zwierzęta warto poruszyć ważny temat odpowiedzialności za zwierzęta oraz znacznie troski o inne istoty. 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć gratki dla miłośników podwodnych stworzeń! Zestaw z pewnością ucieszy wodnych odkrywców. W akwarium znajduje się aż pięć różnych, realistycznych replik ryb - błazenka, apogona kardynała, anthiasa, zebrasomy żółtej oraz pokolca. Akwarium dopełnia koralowiec, roślinka oraz tajemnicza łódź podwodna. Zestaw daje możliwość stworzenia różnych konfiguracji. Twój mały twórca może zamiast akwarium zbudować skrzynię ze skarbem lub artystyczną sztalugę. Zestaw LEGO® zwierzęta to potrójna dawka wrażeń! Doskonale rozwija on umiejętności manualne, ponieważ składa się z aż 352 elementów. Zestaw jest również wspaniałą ozdobą, która może cieszyć oko w pokoju twojej pociechy!

Miłośnicy zwierząt z pewnością docenią zestaw LEGO® Stodoła i zwierzęta gospodarskie. Jest to szczególnie dobry wybór dla dzieci, które nie mają na co dzień styczności ze zwierzętami gospodarskimi. Zestaw pozwoli poznać owce, świnie czy krowy. W jego skład wchodzą również: zabawkowa stodoła, traktor z przyczepą oraz szklarnia. Klocki mogą spełnić nie tylko funkcję rozrywkową, ale także dają możliwość zapoznania się z życiem na farmie! Zestaw jest przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia. Z całą pewnością paleta barw i mnogość elementów przyniesie wielką radość całej rodzinie! 

Wycieczkę w czasie zafunduje najmłodszym zestaw Ucieczka tyranozaura. Dinozaury cieszą się ogromnym powodzeniem, zwłaszcza wśród chłopców. Twoja pociecha z pewnością spędzi długie godziny, nie tylko pełniąc rolę konstruktora, ale także bawiąc się w prawdziwego łowcę dinozaurów! Zestaw zawiera lotnisko z lądowiskiem dla helikopterów, helikopter, garaż, płot, łazik oraz najważniejsze - ruchomą figurkę tyranozaura. Zestaw LEGO® Ucieczka tyranozaura będzie odpowiedzią na pragnienia małych odkrywców. Uruchomi wyobraźnię oraz zafunduje dawkę ogromnych emocji! 

Bez względu jaki zestaw wybierzesz, klocki LEGO® ze zwierzętami sprawdzą się doskonale. Twój mały miłośnik zwierząt z pewnością doceni realistyczne odzwierciedlenie zwierzęcych postaci oraz ich otoczenia. Zabawa nie tylko pobudzi ich wyobraźnię, ale także zwiększy apetyt na więcej!