Odpowiedni rozmiar okularów korekcyjnych potrafi zdziałać cuda – nie tylko zapewnia komfort podczas noszenia szkieł, ale także podkreśla rysy twarzy. Dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań idealnych oprawek sprawdź, jak zmierzyć okulary, aby służyły Ci przez lata!


Rozmiar okularów – najważniejsze parametry

Chcesz wymienić dotychczas noszone oprawki? A może rozglądasz się za pierwszą parą okularów? Zanim zdecydujesz się na zakup nowych szkieł korekcyjnych, warto zastanowić się nad ich rozmiarem. To niezwykle istotny wyróżnik, dzięki któremu podkreślisz rysy twarzy – odpowiednio dobrane oprawki wydobędą Twoje atuty i staną się świetnym dodatkiem w codziennych stylizacjach.

Jak dobrać rozmiar okularów? Istnieje kilka sposobów na to, aby poznać najważniejsze parametry akcesorium. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu wielkości dotychczas noszonych oprawek na wewnętrznej stronie zauszników lub mostka. Jeżeli dopiero rozglądasz się za pierwszą parą szkieł korekcyjnych, do pomiarów przydadzą Ci się ulubione okulary przeciwsłoneczne, a także centymetr krawiecki lub kawałek sznurka i linijka. Podczas zbierania wymiarów, sprawdź przede wszystkim:

Pamiętaj, aby wymiary okularów przeciwsłonecznych potraktować jako wartość orientacyjną – oprawki szkieł korekcyjnych często różnią się designem i wykończeniem. Jeżeli masz problem z dobraniem odpowiedniego modelu mimo zmierzenia soczewki, mostka i zauszników, postaw na wirtualne przymiarki. Jednym z internetowych salonów optycznych, umożliwiających „przymierzenie” wybranego egzemplarza oprawek, jest eyerim. Odwiedź e-shop, wybierz wymarzone szkła z pomocą przydatnych filtrów i ciesz się stylowym dodatkiem przez lata: https://eyerim.pl/

Jak dobrać okulary?

Wiedząc, jak należy zmierzyć okulary, warto także zastanowić się nad doborem oprawek zgodnie ze swoim kształtem twarzy oraz innymi istotnymi cechami wyglądu. Przyglądając się swojej aparycji, zwróć uwagę na:

Dodatkowo przypatrz się odcieniowi skóry – kolor oprawek może podkreślić atuty cery, ale też odwrócić uwagę od kłopotliwych „pajączków”. Nie bez znaczenia pozostaje też linia włosów oraz ich tonacja, a także wygląd oczu. Jeżeli obawiasz się, że nie poradzisz sobie w opisywaniu swoich mocnych stron, poproś o pomoc bliskiego przyjaciela lub członka rodziny.

Zamawianie okularów korekcyjnych – przez internet czy w salonie?

Stacjonarne salony optyczne do dzisiaj cieszą się niezwykłą popularnością. Nic dziwnego – konsultanci nierzadko pomagają w doborze rozmiaru okularów, a także podpowiadają w kwestii koloru oprawek czy rodzaju soczewek. Niestety – zdarza się, że ich asortyment nie jest za bardzo rozbudowany, a odnalezienie odpowiedniej pary może zająć nawet kilka godzin.

Alternatywą dla salonów optycznych są e-shopy z bogatą ofertą oprawek w różnych odcieniach i o ciekawych wykończeniach. Jak kupić okulary korekcyjne online? To niezwykle proste – na początku warto rozejrzeć się za godnym zaufania wirtualnym salonem optycznym. Jednym z nich jest eyerim, który w jednym miejscu skupia najciekawsze kolekcje i modele okularów korekcyjnych. Większość zgromadzonych egzemplarzy przymierzysz za pomocą kamerki internetowej w wirtualnej przymierzalni, a także – w razie pomyłki – zwrócisz bezproblemowo po odbiorze przesyłki. Odwiedź e-shop eyerim i postaw na wygodne zakupy online!