Żaluzje wewnętrzne to produkt pożądany i potrzebny w każdym domu i mieszkaniu. Stanowią nowoczesną i wygodną w użytkowaniu alternatywę dla firanek, zasłon i rolet. Wielu z nas może mieć w pamięci dawne żaluzje aluminiowe, które na szczęście coraz rzadziej są spotykane. Ich miejsce zajęły natomiast eleganckie i naturalne żaluzje drewniane. To właśnie one są dziś jednym z najchętniej zamawianych sposobów dekoracji okien, zapewniając użytkownikom wiele korzyści. Jeśli i Ty myślisz o  tym, aby kupić do swojego mieszkania, domu lub biura drewniane żaluzje, w tym artykule znajdziesz wszystkie informacje na ich temat.

Z jakiego surowca powstają drewniane żaluzje?

Pytanie, które na pozór może brzmieć banalnie, w rzeczywistości jest bardzo ciekawe. Jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji żaluzji jest bambus. Wykazuje on dużą odporność na działanie wilgoci i słońca, będąc doskonałym wyborem jako surowiec na rolety. Oprócz tego do produkcji żaluzji drewnianych wykorzystuje się także inne gatunki drewna egzotycznego, ale także polskie gatunki drewna. Tak duże zróżnicowanie materiałów pozwala nadawać roletom indywidualny wygląd, ułatwiając ich wkomponowanie w każdy wystrój wnętrza. Szukasz żaluzji drewnianych do swojego domu? Sprawdź bogatą ofertę: https://familyrollo.pl/zaluzje/zaluzje-drewniane 

W jakich pomieszczeniach nie stosować żaluzji drewnianych?

Przyznamy, że celowo zadaliśmy takie pytanie, które jest nieco podchwytliwe. Otóż nowoczesny, a przy tym naturalny wygląd żaluzji drewnianych dobrze wygląda w każdym pomieszczeniu. Poniżej prezentujemy listę tych, które są najczęściej wybierane dla żaluzji bambusowych.

Kuchnie i aneksy kuchenne

Drewno egzotyczne oraz bambus dobrze znoszą wilgotne środowiska, które jest dla nich czymś naturalnym. Osoby zakochane w żaluzjach drewnianych, z powodzeniem mogą decydować się na ich montaż w kuchni. Para unosząca się znad gotujących się garnków, tłuszcz pryskający z patelni i inne czynniki nie stanowią zagrożenia dla żaluzji drewnianych. Nawet po długotrwałym kontakcie z wilgocią nie będą się odkształcać ani pęcznieć. Także ich czyszczenie z tłustych osadów i innych zabrudzeń jest szybkie i łatwe, nie wymagając używania dużej siły ani profesjonalnej chemii czyszczącej.

Żaluzje bambusowe w sypialni

Do sypialni dobrym wyborem są drewniane żaluzje montowane do okien uchylnych. Bezinwazyjny sposób montażu gwarantuje szybki i sprawny montaż, bez konieczności wiercenia dziur. To dobra wiadomość dla tych, którzy na próbę chcą założyć żaluzje wykonane z drewna. Jeśli z jakichś powodów nie spełnią one ich oczekiwań, demontaż będzie szybki i nie pozostawi żadnego śladu – https://familyrollo.pl/zaluzja-drewniana-50mm-montaz-na-oknie-4. Żaluzje drewniane mocuje się do ramy okiennej przy pomocy dedykowanych zaczepów z regulacją głębokości. Wybierając kolorystykę żaluzji drewnianych do sypialni, warto postawić na naturalne piękno drewna, które zostanie jeszcze bardziej wydobyte i uwypuklone w promieniach wschodzącego słońca.

Co należy wiedzieć o materiałach użytych w żaluzjach drewnianych?

Zastosowane materiały naturalne sprawiają, że żaluzje z drewna pasują do wszystkich rodzajów wnętrz mieszkalnych i użytkowych... i nie tylko. Również ogrody zimowe coraz częściej są wyposażone w takie żaluzje. Ich materiał naturalny dobrze znosi wilgotne środowisko, a dzięki temu, że występują w bogatej kolorystyce, można je łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb mieszkańców i gości. Prosty i bardzo intuicyjny sposób sterowania to kolejna zaleta, sprawiająca, że żaluzje drewniane coraz częściej pojawiają się w naszym otoczeniu. Jeżeli i Ciebie interesuje ten produkt, znajdziesz go w naszej ofercie, dostępnej na stronie https://familyrollo.pl/.