Założenie własnego salonu kosmetycznego, w którym oferowana będzie usługa mikropigmentacji wcale nie jest takie proste. Biorąc pod uwagę trudność przeprowadzenia zabiegu, a także jego inwazyjność niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji oraz certyfikatów, umożliwiających wykonywanie danego zawodu. Dziś porozmawiamy o tym  kto może zawodowo podążać ścieżką beauty, a także, w jaki sposób możliwe jest rozpoczęcie pracy jako linergista. 


Kim jest linergista – kilka słów na wprowadzenie

Aby wiedza była w pełni uporządkowana, na początek omówmy dokładnie kim właściwie jest linergista. Najprościej mówiąc, jest to osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje, a także będąca dobrze przygotowana do przeprowadzania zabiegów mikropigmentacji, czyli makijażu permanentnego.
Co ciekawe, w polskim prawie nie występuje zawód określany jako “linergista” – najczęściej używa się określeń takich jak np.: kosmetyczka, kosmetolog i tatuażysta. W pewnym sensie linergista jest połączeniem wspomnianych zawodów – wykonuje makijaż, który jest długotrwały, co przypomina tatuaż, a także podkreśla urodę, za co odpowiada kosmetyczka.

Kto i jak może zostać linergistą – czy szkoła makijażu permanentnego to konieczność?

Skoro już dokładnie wszyscy wiemy kim jest linergista, to przyszedł czas, aby zastanowić się, czy każdy z nas może nim zostać. Otóż tak. Bez względu na to, jaką szkołę ukończyliśmy, czy aktualnie studiujemy, a może właśnie jesteśmy na etapie zmiany pracy – nie ma to żadnego znaczenia. Wymogiem, który trzeba spełniać, aby wykonywać zawód linergisty to ukończenie szkolenia, po którym nabywamy niezbędne uprawnienia.
Szkoła makijażu permanentnego to miejsce, w którym nie tylko zdobędziemy konieczne kwalifikacje, ale oprócz tego także: udoskonalimy umiejętności z zakresu obsługi klienta, a także poznamy wszelkie istotne dla danej branży i zawodu aspekty prawne i ubezpieczeniowe, wraz z wymogami sanepidu – o których nie należy zapominać. Ten etap na drodze ku otworzeniu swojego własnego salonu jest niezwykle ważny, dlatego rozsądnie podejdź do wyboru firmy, u której boku chcesz się szkolić. 
Skorzystaj z oferty szkoły, która rzeczywiście na pierwszym miejscu stawia uczestników i ich rozwój. Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się także z programem i metodami nauczania, opiniami, a także poczytaj informacje na temat uczących tam trenerów oraz ilości osób w grupie. Im większą wiedzą będziesz posiadał, tym łatwiej będzie Ci podjąć w pełni świadomą i trafioną decyzję. W końcu inwestujesz w swoją przyszłość – dlatego poświęcenie dłuższej chwili na wybór szkoły, jest znacznie optymistyczniejszą wizją, niż uczestniczenie w zajęciach, które nie spełnią Twoich wymagań. 
Od siebie serdecznie polecamy – Hanami Academy - kursy makijażu permanentnego jakie oferuje, przeprowadzane są na najwyższym profesjonalnym poziomie.