Bycie posiadaczem pięknych i lśniących włosów to cel, do którego dąży nie jedna osoba – niestety nie jest to wcale takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Wiąże się to z nieustanną i systematyczną pracą, a także dokładną obserwacją włosów i czynników na nie wpływających. Na rynku dostępne są przeróżne preparaty, które mają za zadanie odżywić nasze włosy, aby znów wyglądały na zdrowe. Czy rzeczywiście szampony do włosów suchych działają? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy na początek omówić – czym różnią się włosy suche od zniszczonych.

Włosy suche czy zniszczone – w czym tkwi różnica?

Bardzo często się zdarza, że ludzie zamiennie używają określeń – suche i zniszczone włosy, myśląc, że tak naprawdę znaczą one to samo. Jednak sprawa wcale nie jest taka oczywista. Różnica polega na tym, że włosy zniszczone to takie, które nie tylko są przesuszone, ale także widoczne są na nich uszkodzenia np. rozdwojone lub łamiące się końcówki. Natomiast w przypadku włosów suchych wygląda to nieco lepiej, gdyż pomimo że są one, jak sama nazwa wskazuje wysuszone, to wcale nie muszą być jednocześnie uszkodzone. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka widać, że są matowe, nieelastyczne i dość szorstkie, ale to znacznie lepsza sytuacja i prostsza do opanowania niż gdyby posiadały zniszczoną strukturę włosa.

Szampony do włosów suchych to podstawa kuracji, natomiast o czym jeszcze należy pamiętać?

Musisz pamiętać, że bez względu na to, w jakim stanie są Twoje włosy to podstawą kuracji, od której zawsze powinieneś zaczynać – jest szampon. Sprawa o tyle się komplikuje, że w przypadku wysuszonych włosów, osiągnięcie zadowalającego efektu wcale może wymagać dużo cierpliwości. Na szczęście jest kilka rzeczy, dzięki którym ten cel jest możliwy do osiągnięcia w stosunkowo szybkim czasie. Skoro już znasz cztery najważniejsze produkty, które są must have w procesie nawilżania włosów, nadszedł moment, aby podpowiedzieć, gdzie najlepiej ich szukać. Grunt to przemyślane zakupy, z których rzeczywiście będziemy zadowoleni. Dlatego z czystym sumieniem możemy polecić sklep internetowy Cece Cosmetics – https://cece.pl/kategorie/odzywki-do-wlosow/, który oferuje dostęp do różnorodnego asortymentu, a co najważniejsze jego sprawdzony skład