Miejsce do snu ma ogromne znaczenie dla naszej nocnej regeneracji. Jednym z kluczowych elementów jest odpowiednia pościel ? nie wystarczy, żeby była ładna czy kolorowa, choć wzornictwo jest istotnym kryterium wyboru. Najważniejszy jest jednak materiał, jego jakość, gramatura oraz wykonanie. Pościel z satyny bawełnianej zdobywa coraz więcej zwolenników. Łączy w sobie dostępny cenowo luksus i praktyczne aspekty, elegancję i wszystkie walory naturalnych materiałów.

Satyna bawełniana, bawełna satynowa – właściwości

Wiele osób niesłusznie kojarzy satynę tylko z niezbyt przyjemnym materiałem z domieszką sztucznych włókien. W przypadku dobrej jakościowo pościeli, satyna bawełniana to w pełni naturalna, elegancka tkanina.

Satyna charakteryzuje się specyficznym wyglądem – z jednej strony jest matowa, z drugiej błyszcząca. Satyna bawełniana łączy w sobie to, co najlepsze w dwóch szlachetnych naturalnych materiałach – jest oddychająca, bezpieczna dla osób z alergiami, odznacza się trwałością i eleganckim wyglądem. Bawełna zapewnia wiele możliwości barwienia, paletę wzorów i kolorów.

Możemy spotkać się z dwoma określeniami materiałów – satyna bawełniana i bawełna satynowa. Różnica dotyczy przede wszystkim splotu, ponieważ w obydwu materiałach prym wiodą włókna bawełniane. Satyna bawełniana z jednej strony ma splot atłasowy, któremu zawdzięcza swoją wyjątkową gładkość. Bawełna satynowa posiada splot w kratę lub romb, co daje jej efektowny połysk i trwałość.

Obydwie tkaniny są dość podobne i odznaczają się eleganckim wyglądem, doskonałą jakością oraz wytrzymałością. Często ich nazw używa się zamiennie, a pościel satynowa zdobywa coraz szersze grono zwolenników.

Sprawdź pościel z bawełny satynowej: https://posciel.mazury.pl/p/62/61705/posciel-satyna-bawelniana-milano

Zalety pościeli z bawełny satynowej

Na pierwszy plan wysuwa się zawartość tylko naturalnych włókien, ale funkcjonalność i wytrzymałość bawełny to nie wszystko.

Sprawdź pościel satynową: https://posciel.mazury.pl/p/454/62213/posciel-satynowa-darymex-kolekcja-satynlove

Wybierz dobrze – idealna pościel satynowa

Oczywiście również w przypadku satyny można znaleźć komplety lepszej i gorszej jakości. Należy zwracać uwagę na jakość wykonania oraz ewentualne domieszki sztucznych włókien. Nie bez znaczenia jest także gramatura pościeli, dla kompletów z satyny bawełnianej może to być 140 gr/m2 i będzie dobry parametr.

Bierzemy pod uwagę również certyfikaty oraz właściwości, takie jak chociażby proces produkcji, w którym użyto ekologicznych barwników, a materiał poddano sanforyzacji. Dzięki temu jest on odporny na rozciąganie, kurczenie i zagniecenia.
 
Dlatego planując zakup wymarzonego kompletu warto wybrać sprawdzonych producentów i dobry sklep. Taki jak Hurtownia Pościeli posciel.mazury.pl, który oferuje pościel renomowanych firm, zapewnia szeroki asortyment wzorów, kolorów, a także różne rozmiary.

Można kupić pościel z satyny bawełnianej 200x220 na naprawdę duże łóżko albo standardowy komplet na pojedynczą kołdrę, czyli pościel satynową 160x200 lub 140x200. Mamy także możliwość skompletowania zestawu na miarę potrzeb, czyli do poszwy na kołdrę możemy dodać jedną albo dwie poszewki na poduszki.

Do kompletu dokupimy także satynowe prześcieradło – standardowe albo na gumkę. Również w przypadku tego asortymentu dostępny jest bogaty wybór kolorów, printów, wzorów oraz różne wymiary.