Nad polskim morzem jest masa uroczych miejscowości. Jedną z nich jest właśnie Sarbinowo.

Sarbinowo  (sarbinowo.pl) jest to niewielka wioska, położona nad Morzem Bałtyckim w powiecie koszalińskim. Znajdziesz tu dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, gdzie można namierzyć wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, barów, restauracji i smażalni ryb. To, co wyróżnia Sarbinowo na tle innych miasteczek, to niewątpliwie nowoczesna promenada, biegnąca tuż nad plażą. Dawniej, w miejscu gdzie znajduję się obecnie deptak, w 1910 r. stał mur oporowy, którego zadaniem była ochrona brzegu morskiego przed niepożądanym działaniem fal. Podczas pobytu warto udać się na romantyczny spacer lub wycieczkę na rowerach.


Sarbinowo - miejsce z dużą ilością atrakcji


Misto to oferuje urlopowiczom nie tylko przepiękną piaszczystą plażę czy ogrom atrakcji dla rodzin z dziećmi, ale również historyczne zabytki, takie jak np: najstarszy w Sarbinowie piękny neogotycki Kościółek Wniebowzięcia NMP z 1856 r., czy stara drewniana chałupka rybacka z 1804 r. Dla wczasowiczów ceniących aktywny wypoczynek, są tu tu szlaki turystyki pieszej czy rowerowej, prowadzące do pobliskich miasteczek takich jak: Mielno, Gąski czy Unieście. Niecałe 9 km od Sarbinowa, turyści szukający rewelacyjnej zabawy i adrenaliny odnajdą tu Park Linowy Tukan, jest to wspaniała propozycja dla rodzin z dziećmi. Park ten oferuje wam ponad 110 atrakcji na 7 różnorodnych ścieżkach.


Jak nocleg, to tylko tuW ostatnich latach Sarbinowo rozwijało się dość prężnie. Budują się piękne hotele, pensjonaty i apartamenty, jednak przeważają tu w dużej mierze domki letniskowe. Plusem tego miasteczka jest to, że mnóstwo domów, kwater, pensjonatów, czy domków letniskowych oferujących nocleg, umieszczonych jest tuż nad morzem, przy plaży. Dlatego odpoczywający tutaj turyści mogą podziwiać Morze Bałtyckie z okien swoich pokoi. Każdy, kto chce odpocząć od miejskiego zgiełku, odnajdzie tutaj coś dla siebie.