Architektura ogrodowa w ostatnich latach bardzo mocno rozwinęła ilość dostępnych produktów. To już nie tylko wiata garażowa, szopka narzędziowa i meble. Wyposażając swój ogród masz do dyspozycji wszelkie elementy ogrodowego SPA, akcesoria ogrodowe przepiękne ogrodzenia i ozdoby. W poniższym artykule wskażemy te elementy, które naszym zdaniem są absolutnym "must have".

Urządzając ogród musisz wziąć pod uwagę już na pierwszym etapie poszczególne elementy, które mają się w nim znaleźć. Sam zobaczysz, że planując dokładnie gdzie co może stanąć dojdziesz do wniosku, że metrów ogrodu nigdy za wiele. Przyjrzyjmy się zatem co powinno znaleźć się w nowoczesnym ogrodzie:

  1. Wiata garażowa lub garaż - ilu właścicieli domów tyle opinii co jest lepsze. Według nas nowoczesne carporty są dziś bardziej opłacalnym rozwiązaniem od tradycyjnego garażu (który częściej i tak pełni funkcje graciarni niż parkingu dla auta)
  2. Domek ogrodowy - narzędzia ogrodowe, sprzęt sportowy, różnego rodzaju kosiarki czy grill trzeba gdzieś trzymać. Domki ogrodowe z drewna lub metalu sprawdzą się w tej roli najlepiej. Ciekawą propozycją dla miłośników designu i nowoczesnego wyglądu są właśnie domki ogrodowe metalowe. W odpowiedniej konfiguracji, na przykład z zadaszonym przedsionkiem dodadzą prestiżu każdemu ogrodowi.
  3. Basen ogrodowy - zwłaszcza drewniane konstrukcje, które nie wymagają prac ziemnych cieszą się dużym zainteresowaniem. Naturalne drewno jako obudowa basenu to ciekawe rozwiązanie i z pewnością łatwe do zaadoptowania w każdym ogrodzie. Baseny drewniane zaczynają się już od 12.500 zł, a więc warto przemyśleć ten wydatek, bowiem inwestycja będzie cieszyła oko przez wiele lat. 
  4. Sauny ogrodowe - jest to ten element wyposażenia ogrodu, który w ostatnich kilku latach zrobił ogromny progres. Dziś nie ma problemu, aby zakupić solidną, zewnętrzną saunę fińską z wydajnym piecem. Warto dodać, że sauny fińskie zaczynają się już od 18.000 zł i nie są czymś nie do kupienia dla zwykłego kowalskiego. 
  5. Balie ogrodowe - fani morsowania zapewne zapragną mieć w swoim ogrodzie balie, w której można zażyć kąpieli o każdej porze roku. Fani ciepłych kąpieli również nacieszą się tego typu produktem. Balie ogrodowe zapewniają relaks na najwyższym poziomie. 

Powyższe elementy wyposażenia ogrodu poza wiatą garażową, meblami czy altanką na grilla stają się coraz bardziej popularne. Co ważne, do niedawna uznawane za luksus, dziś stają się powszednie i dostępne dla większości posiadaczy domów z ogrodem.