Bento box, czyli lunchbox z przegródkami inspirowany japońskimi pojemnikami na lunch, to produkt, w który powinna zainwestować każda osoba spożywająca posiłki poza domem. Taki praktyczny gadżet pozwala zupełnie na nowo odkryć przyjemność jedzenia na wynos. Na co warto zwrócić uwagę wybierając pierwszy bentobox do pracy?


 

Dlaczego warto mieć lunchbox z przegródkami?

Lunch box z przegródkami jest higienicznym i ekologicznym opakowaniem na jedzenie. Świetnie sprawdza się poza domem - w pracy, w szkole, na wycieczce. Dzięki przegródkom pozwala oddzielić od siebie suche i wilgotne składniki potrawy, co w ogromnym stopniu wpływa na ich konsystencję, a finalnie także na smak. Bentoboxy pozwalają cieszyć się pełnowartościowym posiłkiem również poza domem, dlatego chcąc dbać o zdrowie, warto mieć je pod ręką. 

Jak wybrać dobry bentobox?

Lunchboxy z przegródkami przyjmują różne formy. W ofercie sklepu Twój Lunch Box można znaleźć zarówno modele przypominające walizkę, jak i - charakterystyczne dla firmy Monbento - lunch boxy z przegródkami w formie pojemników z pokrywkami ustawionymi jeden na drugim i spiętymi mocną gumką. To, czy bento box będzie dla nas odpowiedni, zależy od tego, co jemy najczęściej. Jeśli lubimy różnorodność, lepsze będzie pudełko z dużą ilością przegródek, natomiast dla osób, które preferują jednolite posiłki, korzystniejszy będzie wybór modelu z minimalną ilością przegródek, które mogą wtedy przeszkadzać. Szeroki wybór bentoboxów do pracy można znaleźć na www.twojlunchbox.pl. Przeglądając dostępną w sklepie ofertę, warto zwracać uwagę na to, czy lunchbox nadaje się do mycia w zmywarce oraz do podgrzewania jedzenia w kuchence mikrofalowej. 

Jaki lunchbox z przegródkami wybrać do pracy?

Lunch w pracy jest kluczowym posiłkiem dla każdej osoby, która przez cały dzień chce dawać z siebie wszystko. Zjedzenie pożywnego, dobrze zbilansowanego dania w środku dnia, pozwala zachować energię przez całe popołudnie. Do bento boxa można włożyć w zasadzie każdą potrawę - gotowany ryż, warzywa na parze i grillowane mięso, sałatkę z dressingiem i grzankami, a nawet makaron z sosem. Przegródki lunchboxa pozwalają oddzielić od siebie te składniki posiłku, które nie powinny mieć ze sobą kontaktu zanim nie będziemy gotowi do spożycia posiłku. Osoby, które preferują jeszcze większą różnorodność lub lubią dzielić swój lunch na dwa mniejsze posiłki, powinny zainteresować się bento boxami z odpowiednią ilością przegródek po to, aby móc zabrać ze sobą do pracy dania o różnych konsystencjach i smakach, na przykład słodkim i ostrym. 

Lunch box do pracy powinien być także produktem eleganckim. Przykładem świetnych, naprawdę stylowych bentoboxów są modele marki Monbento. Charakteryzuje je wyjątkowa solidność wykonania i estetyka wykończenia. Boxy mają atrakcyjny design. Te najlepiej rozpoznawalne przyjmują formę zdobionych pojemników spiętych gumką. W ofercie firmy dostępne są także praktyczne pojemniki na sos lub dressing, torby termiczne w miejskim stylu, termosy na żywność oraz bidony na napoje.