Mężczyzna dbający o swój wygląd nikogo już nie dziwi. Jednym z elementów, które w największym stopniu wpływają na to, jak się prezentujesz, są na pewno włosy. Uwagę powinieneś zwrócić nie tylko na samą fryzurę, ale też ale kondycję włosów. Na szczęście rynek męskich kosmetyków jest dziś na tyle różnorodny, że bez względu na swoje oczekiwania i rodzaj włosów, na pewno znajdziesz propozycje dla siebie. W tym artykule, w dużym skrócie, omawiamy najważniejsze rodzaje męskich kosmetyków do włosów i podpowiadamy, jakie akcesoria warto mieć w swojej łazience.

 

Odżywki do włosów dla mężczyzn

Męskie włosy, dokładnie tak jak kobiece, są narażone na przesuszenie, łamanie i inne uszkodzenia. By poprawić im kondycję oraz nadać atrakcyjny blask, należy więc stosować odpowiednio dobrane odżywki. Przy kupnie kosmetyku warto kierować się przede wszystkim rodzajem oraz stanem swoich włosów. Jeśli masz wątpliwości co do tego, na jaką odżywkę się zdecydować, wybór skonsultuj z fryzjerem. Najlepsze efekty osiągniesz, stosując odżywkę kilka razy w tygodniu i nakładając ją na co najmniej 5 minut. Kosmetyk może mieć formę płynną (np. oleje czy balsamy) lub stałą (w kostce takiej jak mydło).

 

Męskie glinki do włosów

Kolejnym kosmetykiem, który warto stosować dla kompleksowego odżywienia i regeneracji są glinki do włosów. Produkuje się je z użyciem naturalnych składników, wśród których najważniejszą rolę odgrywa montmorylonit – minerał pochodzenia wulkanicznego. Glinki służą też do modelowania fryzury. Jednak w przeciwieństwie do pomad, glinki nie obciążają włosów. Ponadto wykazują intensywne działanie nawilżające. Dostarczają też włosom i skórze głowy wielu substancji odżywczych niezbędnych do zachowania ich zdrowego wyglądu. Kolejną ich zaletą jest zdolność oczyszczania włosów z zanieczyszczeń przenikających do nich np. z powietrza.

 

Szampony do włosów dla panów

Nawet najlepsze modne fryzury męskie i kosmetyki nie wpłyną dobrze na twój wizerunek, jeśli włosy będą niezdrowe lub przetłuszczone. Dlatego wybór szamponu powinien być jedną z pierwszych i najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz w trosce o ten aspekt swojego wyglądu. Zamiast, tanich, „uniwersalnych” kosmetyków z marketów, my rekomendujemy użycie specjalistycznych szamponów dla mężczyzn. Najlepiej jeśli będą to produkty z naturalnym składem, bogate w takie substancje jak gliceryna, prowitamina B5, alantoina czy roślinne olejki eteryczne odpowiedzialne zarówno za ich działanie, jak i zapach.

 

Pielęgnacja męski włosów – kremy

Dostarczenie włosom różnych ważnych dla ich kondycji substancji jest możliwe także dzięki kremom. Sposób ich aplikacji w niczym nie różni się od analogicznych kosmetyków do twarzy. Wystarczy wsmarować je we włosy i pozostawić. Wchłaniając się stopniowo w strukturę włosa, krem zmiękcza go i poprawia sprężystość, elastyczność oraz wytrzymałość. Po tego typu preparaty warto sięgnąć także ze względu na fakt, że ich regularne używanie znacznie ułatwia rozczesywanie i układanie włosów.

 

Grzebienie i szczotki do włosów

Skoro jesteśmy w temacie rozczesywania włosów i modelowania fryzury, nie sposób byłoby nie wspomnieć o akcesoriach takich jak grzebienie i szczotki do włosów. Jeśli nosisz zarost, poza modelami przeznaczonymi do włosów, koniecznie powinieneś wyposażyć się też w szczotki do brody, dzięki którym utrzymasz ją w dobrej kondycji, pozbędziesz się martwych włosów i drobinek zanieczyszczeń, a także utrzymasz pożądany kształt. Czyszczenie grzebieni będzie zaś łatwiejsze dzięki dedykowanym czyścikom.