Taniec to wspaniała rozrywka, a przy okazji również świetny sposób na zapewnienie sobie niezbędnej dla zdrowia dawki ruchu. Dzięki niemu można skutecznie uelastycznić ciało, usprawnić koordynację, pobudzić krążenie krwi i zredukować stres – a to tylko niektóre korzyści, z jakimi wiąże się taka forma aktywności fizycznej. Jeśli nie umiesz tańczyć lub Twoje umiejętności taneczne są mocno ograniczone, nic nie szkodzi, możesz łatwo nadrobić te braki. Wiele szkół tańca oferuje niedrogie kursy, na które można się zapisać przez internet.

Kto może się zapisać na kurs tańca?

Na kurs tańca może się zapisać każdy, kto ma na to ochotę i jest w stanie wygospodarować chwilę wolnego czasu kilka razy w tygodniu, ponieważ tak często odbywają się zajęcia. Nawet jeśli Twoje umiejętności taneczne są na poziomie zerowym i wydaje Ci się, że masz dwie lewe nogi, które nie sprzyjają tak wyrafinowanej formie ruchu, szkoła tańca chętnie przyjmie Cię pod swoje skrzydła, a profesjonalny trener będzie w stanie wydobyć z Ciebie potencjał, o jaki nawet się nie podejrzewałeś/aś. Bez znaczenia jest też to, czy masz parę do tańca, nawet jeśli interesuje Cię nauka tańca towarzyskiego, który nie jest możliwy bez partnera. Na lekcjach indywidualnych będziesz tańczyć z instruktorem, a na zajęciach grupowych – z innymi uczestnikami. Pamiętaj tylko o właściwym doborze stopnia zaawansowania kursu do poziomu swoich umiejętności. Jeśli do tej pory nie miałeś żadnej styczności z profesjonalnym tańcem, najlepsza dla Ciebie będzie nauka tańca przeznaczona dla osób początkujących np. w k-polanski.com

Jak wygląda nauka tańca dla początkujących?

Kurs tańca dla osób, które w ogóle nie potrafią tańczyć, zaczyna się zawsze od nauki najprostszych kroków. Najpierw wykonuje je instruktor, a potem jego uczniowie starają się je odwzorować naśladując każdy jego ruch. Poszczególne kroki są nieustannie powtarzane i uzupełniane o kolejne, aż do momentu, kiedy wszyscy uczestnicy kursu opanują całą choreografię, co zajmuje średnio około miesiąca. Warto dodać, że zajęcia zawsze odbywają się w przyjaznej atmosferze – instruktor nigdy nie krzyczy nawet na najmniej pojętnych uczniów. Zamiast tego stara się dostosować tempo nauki do ich potrzeb i zadbać o ich jak największy komfort. Dzięki temu nauka tańca jest przyjemnością.