Urządzasz mieszkanie i potrzebujesz inspiracji? A może szukasz ponadczasowych rozwiązań, które zawsze będą na topie? Niezależnie w której z sytuacji się znajdujesz - musisz poznać nieco bliżej płytki drewnopodobne. To absolutny hit ostatnich miesięcy. Co warto o nich wiedzieć? Czy to rozwiązanie faktycznie może być wierną kopią drewna?

Dlaczego warto zainwestować w płytki drewnopodobne? 

W polskich domach z roku na rok pojawia się coraz więcej płytek imitujących drewno. Najczęściej są one wybierane do kuchni, łazienek, salonów czy przedpokojów. W niektórych przypadkach można je także spotkać na tarasie. Jednak ciekawostką jest fakt, że tymi kafelkami można pokryć nie tylko podłogi, ale także ściany. Co wyróżnia te modele na tle innych? 

Warto zauważyć, że płytki drewnopodobne są to zazwyczaj kafelki ceramiczne, które swoim wyglądem przypominają drewno. W sklepach budowlanych dostępne są modele różniące się między sobą odcieniami. Każdy z produktów jest stosownie podpisany i dzięki temu klient może w prosty sposób dobrać płytki o takim rodzaju imitacji drewna, jaki najbardziej mu odpowiada. 

Płytki imitujące drewno - idealne rozwiązanie do łazienki 

Fani drewna z pewnością ubolewają nad tym, że nie w każdym pomieszczeniu sprawdzi się posadzka wykonana z tego materiału. Dzieje się też tak przede wszystkim w przypadku łazienki z uwagi na wysoką wilgotność. Jednak z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Okazuje się bowiem, że w tym wnętrzu świetnie sprawdzą się płytki drewnopodobne. Nie musimy wtedy się martwić o jakość parkietu, ponieważ kafelki imitujące drewno charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na wilgoć. 

Ogromną zaletą wykorzystania płytek podłogowych drewnopodobnych jest przede wszystkim ich kolor, który świetnie ociepli każdą łazienkę. W wielu przypadkach ten wyjątkowy odcień przełamuje chłodną biel ceramiki. 

 

Kafelki o szarym kolorze - gdzie je wykorzystać? 

W sklepach budowlanych dostępnych jest wiele kształtów, formatów, ale także odcieni. Jednym z nich jest szarość. Płytki w tym kolorze podkreślą surowy wygląd monochromatycznej aranżacji, a w wielu przypadkach są również intrygującym dopełnieniem wnętrza, w którym dominuje m.in. biel i czerń. Szare płytki drewnopodobne sprawdzą się zawsze wtedy, gdy planujemy łazienkę w tej tonacji, salon w loftowym stylu czy sypialnię w męskim klimacie. W przypadku skandynawskich wnętrz warto postawić na jasne drewno, ewentualnie dobrym rozwiązaniem są także bielone deski. Dzięki temu pomieszczenie zostanie optycznie powiększone i dodatkowo rozświetlone. 

Jodełka w salonie - i nie chodzi tu o drzewko! 

Parkiet w salonie to jeden z ważniejszych elementów tego wnętrza. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się płytki układane w charakterystyczną jodełkę. Ten motyw od zawsze kojarzy się z klasycznymi eleganckimi aranżacjami. Nic więc dziwnego, że znowu powraca na salony. To pomieszczenie musi być reprezentatywne, to właśnie w nim zazwyczaj przyjmujemy gości! 

Aktualnie podłoga wyłożona gustownymi kafelkami już nikogo nie dziwi. Trend z płytkami drewnopodobnymi z pewnością będzie utrzymywał się jeszcze przez długie lata.