W jaki sposób wykonuje się manicure hybrydowy? Jakich elementów potrzebujesz? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Manicure hybrydowy bez wychodzenia z domu

Manicure hybrydowy nie bez przyczyny cieszy się tak ogromną popularnością – jego efekty są długotrwałe, a stworzone w ten sposób kompozycje są wprost zachwycające. Z drugiej jednak strony systematyczne wizyty u kosmetyczki mogą być sporym obciążeniem dla Twojego budżetu. Na szczęście profesjonalny manicure hybrydowy możesz zrobić samodzielnie we własnym domu. Co więcej, nie potrzebujesz do tego specjalnych umiejętności – wystarczą te same zdolności, które są potrzebne do klasycznego manicure.

Nie jest tajemnicą, że manicure hybrydowy wymaga zastosowania nieco innego sprzętu i akcesoriów. Zdecydowanie kluczowe są dwa urządzenia: frezarka, która pozwala nadać paznokciom właściwy kształt, oraz lampa UV, za pomocą której utwardzane są kolejne nakładane warstwy. Planując zakup tych elementów, przyjrzyj się ich parametrom oraz opiniom w sieci. W ten sposób lepiej dopasujesz te istotne podzespoły. Oprócz frezarki i lampy UV potrzebujesz także następujących artykułów:

Dobrym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z manicure hybrydowym jest zestaw startowy. To komplet, w którym znajdziesz najważniejsze przyrządy do wykonania hybrydy. Gotowe zestawy można kupić już za 100-150 zł. Pod względem finansowym samodzielne robienie paznokci może zwrócić się już po kilku stylizacjach.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy należy rozpocząć od przygotowania paznokci i skórek. Jeśli nie masz jeszcze wystarczającej wprawy, skorzystaj z drewnianego patyczka do paznokci. Na tym etapie możesz również nadać paznokciom taki kształt, jaki chcesz. Możesz wybrać coś modnego albo bardziej klasycznego. Następnie przejdź do czyszczenia paznokci. To istotny krok, bo od tego zależy, na ile przytwierdzona do paznokcia będzie baza. Do czyszczenia paznokci konieczny jest bloczek, cleaner oraz bezpyłowe waciki.

Na tym etapie możesz przejść do nakładania kolejnych warstw przy manicure hybrydowym. Oczywiście zaczynamy od bazy, utwardź ją w lampie. Zależnie od jej mocy, utwardzanie powinno trwać od 30 sekund do 2 minut. Kolejny krok to właściwe malowanie paznokci. Wybierz odpowiednie kolory i nakładaj cienkie warstwy – najlepiej dwie, każdą należy osobno utwardzić. Jeśli używasz jasnych kolorów, dla lepszego krycia zdecyduj się nawet na trzy warstwy. Na zakończenie manicure hybrydowego należy nałożyć top. Jego zadaniem jest utwardzenie całej kompozycji i zabezpieczenie jej przed uszkodzeniami czy odpryskiwaniem.

Nauka manicure hybrydowego nie powinna trwać długo – przynajmniej do poziomu, który pozwoli Ci sprawnie tworzyć znakomite stylizacje. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, poszukaj w sieci stosownych filmików lub zapytaj bardziej doświadczoną koleżankę. Nie ma na co czekać, już teraz spróbuj swoich sił w domowym manicure hybrydowym!