W pomieszczeniach, w których przyrządzamy i gotujemy posiłki, ściany są wyjątkowo narażone na działanie wilgoci i wody. Płytki do kuchni to obecnie najlepszy sposób na wykończenie wnętrza w miejscach o wysokim poziomie wilgotności. Poza tym, że są niezwykle praktyczne i funkcjonalne, cechują się niezwykłą różnorodnością wzorów i kolorów. Nie musimy ograniczać się do jednego rodzaju, dzięki połączeniu skromnych, minimalistycznych modeli z tymi mocno zdobionymi możemy uzyskać niesamowitą mozaikę. W dodatku są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.


Styl skandynawski — jakie wybrać płytki?

Jeśli urządzasz kuchnię w stylu skandynawskim najlepiej postaw na klasyczne wzory. W przypadku gdy posiadasz drewniane meble kuchenne, dobrze sprawdzą się matowe, białe płytki do kuchni o prostokątnych kształtach. Fani oryginalnych rozwiązań na pewno docenią modele o kształcie sześciokąta. Z minimalistyczną zabudową w odcieniach bieli najlepiej będą harmonizować modele przypominające strukturą i kolorem drewno. Coraz większą popularnością cieszą się wersje imitujące kamień. Wzory inspirowane naturą zdecydowanie będą najpopularniejszym trendem w przyszłym roku. Jeżeli uważasz, że Twojemu wnętrzu brakuje charakteru, postaw na szklane płytki do kuchni w bardziej wyrazistych kolorach i wzorach. Pamiętaj, by nie ograniczać się jedynie do tego, co dyktuje moda, najważniejsze jest, żeby czuł się dobrze w swoim domu.

Płytki w stylu glamour — eleganckie i piękne

Styl glamour uwielbia przepych i bogactwo, dlatego podczas wyboru płytek do kuchni najlepiej zainteresować się tymi z bogatymi zdobieniami. Oczywiście możesz stworzyć kompozycję i połączyć je ze skromniejszymi modelami, jeśli obawiasz się, że wyraziste wzory na ścianach i podłogach przyćmią całość aranżacji. Najczęstszym wyborem miłośników stylu glamour są modele o wysokim połysku imitujące marmur. Ciężko znaleźć bardziej luksusowy i elegancki motyw. Skromniejszym rozwiązaniem będzie wybór płytek do kuchni w białym kolorze o wysokim połysku i dopełnienie ich złotym dekorem. Jeśli nasze pomieszczenie jest duże, śmiało wybierajmy czarne wersje. Czerń dodaje niebywałej elegancji i jest praktyczniejsza, ponieważ nie widać na niej wszystkich zabrudzeń. Możemy przełamać mocne barwy poprzez dodanie do całości kilku płytek w wyrazistym różu lub czerwieni. Nie bójmy się eksperymentować i bawić stylem, ogranicza nas jedynie wyobraźnia.