Chcielibyśmy wreszcie zacząć uprawiać jakiś sport dla zdrowia, próbowaliśmy już kilka razy, ale brak nam motywacji. Dzięki aktywności fizycznej moglibyśmy zrzucić parę kilogramów, poprawić swoją sylwetkę, a może nawet zmieścić się w spodnie w których tak świetnie wyglądaliśmy jeszcze kilka lat temu.

 

1. Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?

2. Kiedy warto zastanowić się nad trenerem personalnym?

3. Czy warto rozpocząć współpracę z trenerem personalnym?

Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?

Pewnie nie ma jednego złotego środka i zapewne do każdego przemawia coś innego. Niemniej jednak spróbujmy znaleźć sposoby na motywację. Ze sprawdzonych i skutecznych sposobów należy z pewnością:

- Jasno określony cel. Możemy wypisać w tabeli nasze priorytety treningowe a obok korzyści jakie osiągniemy po realizacji. Spróbujmy wizualizować, jak nasza przemiana wpłynie na otoczenie, znajomych i przyjaciół. 

- Warto rozpisać plan działania a przede wszystkim ustalić czas ćwiczeń w ciągu dnia. Jeżeli mamy taką możliwość, świetnym rozwiązaniem może okazać się trening w środku dnia który jest swego rodzaju doskonałym przerywnikiem w pracy. 

- Jeśli mamy problem z ćwiczeniami indywidualnymi, spróbujmy z trenerem personalnym, na przykład umówmy się na konsultację w firmie Warsaw Trainer warsaw-trainer.pl.

- Jeżeli nie chcemy wydawać na trenera personalnego skorzystajmy z aplikacji do treningu.

Kiedy warto zastanowić się nad trenerem personalnym?

Ćwiczymy już od jakiegoś czasu, a zupełnie nie widać efektów, zaczynamy się więc powoli zniechęcać. Jest to idealny moment na przemyślenie współpracy z trenerem personalnym. Trener personalny spojrzy na nas i na nasz program ćwiczeń obiektywnym okiem i postara się ocenić, co w tym co robiliśmy było dobre, a co powinniśmy zmienić. Zdarza się, że cele, jakie sobie wyznaczyliśmy są nie do osiągnięcia i należy je wyznaczyć na nowo, tak, by w krótkim czasie widoczne były zmiany, które dodatkowo nas zmotywują.

Czy warto rozpocząć współpracę z trenerem personalnym?

Jakie są korzyści spotkań z trenerem i kim on jest? Trener personalny to osoba, która dobierze nam indywidualny zestaw ćwiczeń oraz nauczy nas, jak ćwiczyć, by nie popełniać błędów. No i przede wszystkim jego rolą jest aby nas cały czas motywować, pobudzać do działania. Poza tym podczas naszej aktywności dobrze jest mieć kogoś, kto będzie kontrolował nasze wyniki oraz realizację celów treningowych.

Czy z kimś takim jesteśmy w stanie polec? Raczej nie. Dobry trener personalny zaprowadzi nas do celu, jaki sobie założymy. A co stoi na przeszkodzie, by po osiągnięciu jednego celu postawić sobie kolejny?