W WybieramWino.pl nie ustajemy w wysiłkach, by znaleźć dla was najciekawsze wina z całego świata. Dlatego sprawdzoną ofertę niezmiennie uzupełniamy o nowe smaki. Przekonaj się, jakie alkohole dodaliśmy tym razem.

Nowości wśród win czerwonych

Australijskie MOONLIGHT LAKE SHIRAZ to wytrawne wino o intensywnej, rubinowej barwie. Na aromatyczny bukiet składają się dojrzałe jeżyny, soczyste śliwki oraz głębokie nuty dębu. W smaku wyróżniają się akcenty czarnej porzeczki i jagody, które następnie przechodzą w kawę i wanilię. Długi finisz przyjemnie komponuje się z czerwonymi mięsami i twardymi serami.

Miłośników słodszych smaków ucieszy inna nowa pozycja w naszej ofercie: Rtveli Alazani Valley Red Semi Sweet. Gruzińskie wino powstało z wyselekcjonowanych gron typu Saperavi z regionu Kacheti, który to cechuje się wyjątkowo korzystnym dla winorośli klimatem. Dzięki żyznej glebie i sprzyjającym warunkom atmosferycznym powstało wino bogate i soczyste, z naturalną delikatną słodyczą. W bukiecie wyróżnia się wiśnia. Przyjemna owocowość smaku łączy się z doprawionymi daniami mięsnymi, a także ożywi żółte sery. 

 

Nowości wśród win białych

Z kolei wśród białych szczepów do naszych ulubionych niedawnych odkryć należy nowozelandzki STARFISH BAY SAUVIGNON BLANC WHITE DRY. Wytrawne wino o świetlistych refleksach zaskakuje połączeniem dojrzałych brzoskwiń i trawiastych akcentów. Świeży, delikatny smak tropikalnych owoców rozpływa się w ustach, pozostawiając cytrusowy rześki finisz. Polecamy wypróbować je w zestawie z owocami morza, sushi oraz makaronami w lekkich sosach. Sprawdzi się także jako aperitif. 

Równie udanym dodatkiem do oferty białych win jest chilijskie CASA BALMACEDA CHARDONNAY. To wytrawne delikatne wino zasługuje na uwagę przede wszystkim ze względu na złożony, harmonijny bukiet. Aromaty kwiatowe ustępują miejsca nutom mineralnym, a następująca po nich cytrusowa rześkość dodaje głębi smaku. W finiszu zaskakuje słodszy akcent wanilii. Orzeźwiająca kwasowość podkreśla smak owoców morza i białych ryb. Może być również bardzo dobrym połączeniem z lodami lub biszkoptem.

 

Nowości wśród win nietypowych

Do niecodziennych win należy MONTE SANTI APERITIVO ROSSO. W Polsce wermuty wróciły ostatnio do łask, dlatego warto wyposażyć się w jego butelkę. Zbalansowana słodycz i zadziorna goryczka stanowią o orzeźwiającym aperitivo. Podaj je z kostkami lodu lub jako dodatek do drinków. 

Z kolei deserowe wino MONTE SANTI FRUTTISECCO WATERMELON SLEEVE to słodkie wspomnienie lata. Orzeźwiające zestawienie różowego włoskiego wina z sokiem soczystych arbuzów daje niebanalny koktajl, wprost wymarzony na spotkania w kobiecym gronie. Lekkości dodają mu perliste bąbelki.  

Zwolennicy mocniejszych, esencjonalnych trunków powinni natomiast spróbować KAGOR PASTORAL oryginal. 16 % zawartości alkoholu to gwarancja oryginalnej receptury. Esencjonalność aromatów i słodycz sprawiają, że wino to pije się lekko i przyjemnie. Co ciekawe, to likierowe wino z Cabernet Sauvignon przygotowano na bazie wieloletniej cerkiewnej receptury. Ciemną, rubinową barwę uzupełnia aromat ciemnej czekolady, suszonej śliwki oraz płatków róży. W smaku przyjemnie odznaczają się taniny, które zrównoważą smak ciast oraz deserów owocowych. Można też zaproponować KAGOR PASTORAL oryginal po posiłku, aby łatwiej strawić posiłek.

 

undefined