W ostatnim czasie wiele osób ma problemy z zasypianiem, niektórzy jednak zaraz po położeniu się do łóżka usypiają. Od czego to zależy? Oczywiście na jakość snu wpływa wiele czynników m.in. zdrowa dieta, ruch w ciągu dnia, temperatura w sypialni oraz komfortowe miejsce do spania. W tym celu nie wystarczy zadbać o dobrej jakości materac, dostosowany do indywidualnych potrzeb, ale też o wygodną pościel.

Wybierz pościel dopasowaną do Ciebie!

Każdy człowiek ma inną skórę, jedni mają bardziej, a inni mniej wrażliwą. Niekiedy może być ona skłonna do podrażnień lub obojętna na ewentualne nieprzyjemne w dotyku materiały. Właśnie dlatego tak ważnym elementem wyboru kompletu pościeli jest jej dopasowanie do naszych upodobań. Największe znaczenie odgrywa dobór odpowiedniego materiału wykonania, który aby zapewnić skórze najlepsze warunki, powinien być przewiewny i miły w dotyku. Wpływa on nie tylko na jakość snu, ale również na zdrowie i wygląd cery! Należy pamiętać o regularnej zmianie pościeli. Nie zmieniana pościel dobrej jakości również może wyrządzić wiele szkód. Dodatkowo każdy z nas doskonale zna uczucie zasypiania w świeżej pościeli - zdecydowanie takie doświadczenie gwarantuje doskonały sen.

Popraw jakość snu

Wpływ pościeli na jakość snu bezpośrednio powiązany jest z komfortem i wygodą. Warto zaopatrzyć się zatem w tkaniny oddychające, przewiewne i naturalne. Wybór syntetycznych materiałów może doprowadzić do nadmiernego pocenia się w ciągu nocy, budzenia się, problemów z zasypianiem, a nawet problemów skórnych.


Bawełniana pościel jest jedną z najpopularniejszych na rynku. Wyróżnia się bardzo dobrą przewiewnością, zapewniającą skórze wentylację podczas snu. Dodatkowo charakteryzuje się miękkością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia oraz utratę nasycenia koloru podczas wielokrotnego prania.

Czy kolor ma znaczenie?

Niezależnie od materiału, z którego wykonana jest pościel warto, przy jej doborze, zwrócić uwagę na jej walory estetyczne. Okazuje się, że wpływ na jakość snu, w szczególności kobiet, ma również wygląd pościeli oraz jej dopasowanie do pomieszczenia. Sypialnia powinna być miejscem, w którym możesz zrelaksować się po całym dniu pracy. Z tego względu zarówno wystrój, jak i barwy dodatków najlepiej dopasować do własnych preferencji.

Bez względu na to jakiej pościeli szukasz warto sprawdzić ofertę Loomframe, która w ma w swojej ofercie komplety pościeli najwyższej jakości. Dostępne w rozmaitych kolorach i rozmiarach.