Tablice szkolne są jednym z ważniejszych elementów w klasie. Skupiają one wzrok wszystkich uczniów, gdy nauczyciel tłumaczy temat lekcji. Zamieszcza się na nich najważniejsze notatki, a dzieci i młodzież rozwiązuje tam ćwiczenia. Jaką tablicę najlepiej wybrać do klasy?

Każda z tych tablic może występować również w wersji mającej właściwości magnetyczne. Pomagają one nauczycielowi podczas lekcji, może on przyczepiać na nich: mapy, wykresy, czy ilustracje związane z tematyką zajęć. W szkole popularne są również tablice korkowe, służące do zamieszczania różnych informacji i ogłoszeń. Inny rodzaj tablic to tablice filcowe, które są trwalsze od tych korkowych i służą zazwyczaj jako tablice z wiadomościami przypinanymi za pomocą szpilek lub pinezek.

Jakie elementy są ważne przy zakupie tablicy?

Tablice szkolne powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Muszą zapewniać komfort użytkowania dla uczniów i nauczycieli. Przy zakupie zwróć uwagę na:

Tablice interaktywne – dlaczego cieszą się rosnącym uznaniem?

Coraz bardziej popularne są tablice interaktywne, dzięki którym nauczyciele wykonują z uczniami ciekawe ćwiczenia i pokazują im materiały multimedialne, urozmaicając tym samym zajęcia. Tablice interaktywne zachęcają uczniów do aktywności.

Ważne jest, aby urozmaicać uczniom lekcje!

Uczniowie nie lubią monotonii, dlatego tak ważne jest, aby urozmaicać im lekcje poprzez korzystanie z różnych kreatywnych form uczenia – gier oraz ćwiczeń dopasowanych do tematyki konkretnego przedmiotu szkolnego. Twoi uczniowie z pewnością zainteresują się ciekawostkami, z chęcią obejrzą filmik, czy będą uczestniczyć w quizie. Dlatego, aby zajęcia były jeszcze ciekawsze, warto wykorzystywać wszystkie dostępne możliwości. Zarówno te oferowane przez tablice tradycyjne, jak i interaktywne.

Wybierz odpowiednią tablicę do swojej klasy i ucz na niej kreatywnie!

Mając różnorodny wybór tablic, warto wybrać tą wielofunkcyjną z właściwościami magnetycznymi. Najważniejsze jednak, aby uczniowie, przy pomocy nauczycieli, korzystali z niej w kreatywny sposób, dzięki temu temat lekcji zostanie lepiej przyswojony, a zdobyta wiedza pozostanie zapamiętana na dłużej.

Źródło zdjęć: freepik.com