Choć toaleta maluszka to punkt obowiązkowy dnia warto pamiętać, że nie zawsze kąpiel jest dla maluszka przyjemnością, nie każde dziecko czuje się w wodzie pewnie i czasem warto je przekonać do tej czynności. Wielu rodziców po zabawki do kąpieli sięga również po to, by urozmaicić czas spędzony w wanience czy też w wannie, a później także pod prysznicem. Obecnie mamy wiele możliwości, a propozycje wykonane z kolorowych i bezpiecznych materiałów przyciągają uwagę oraz minimalizują stres. To także najlepsza zachęta, by maluch wszedł do wody.


Jakie zabawki do kąpieli warto wybrać?

Głównym zadaniem zabawek do kąpieli jest przede wszystkim rozrywka. Poza tym wspierają one rozwój, ucząc nowych umiejętności i poprawiając zdolności manualne. Oczywiście różnego rodzaju dodatki wspomagają także rodziców i sprawiają, że sama kąpiel staje się przyjemną przygodą a nie przykrym obowiązkiem. I dlatego właśnie, szczególnie wtedy gdy dziecko nie współpracuje, a kąpiel jest wyzwaniem, atrakcyjna zabawka z pewnością pozwoli ten lęk czy niechęć przezwyciężyć.

Kultowa zabawka do kąpieli to oczywiście żółta gumowa kaczuszka. Towarzyszy kolejnym pokoleniom i niezmiennie króluje w łazienkach. Poza tym oczywiście znaleźć można szereg innych propozycji wykonanych z tego materiału. Dostępne są również zabawki z plastiku oraz te na przyssawki. Je doczepia do brodzika, wanny lub ściany, a tym samym uzyskać bardzo atrakcyjną przestrzeń do zabawy.

Niczym nieskrępowana radość

Poza tym, że zabawki do kąpieli pływają, można z nich wyciskać wodę czy też chlapać się, to w wielu wariantach będą także posiadać dodatkowe funkcje. Niektóre psikają wodą, przemieszczają się, robią pianę lub mydlane bańki, a nawet świecą, grają i wydają odgłosy. Takie interaktywne dodatki są doskonałą okazją do naprawdę dobrej i nieskrępowanej zabawy. Poza tym oczywiście hitem są także zabawki edukacyjne takie jak na przykład książeczki czy instrumenty. Są oczywiście wykonane ze specjalnego, nieprzemakalnego tworzywa. Prawdziwym hitem stają się również kredki czy też farbki, które dają prawdziwą frajdę małemu artyście. Oczywiście efekty kreatywnych zajęć można bardzo łatwo zmyć z wanny, kafelków czy ciała.

Zabawki do kąpieli nie tylko sprawiają, że wieczorne rytuały są ciekawsze i przyjemniejsze. To elementy, które pobudzają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość oraz kształtują umiejętności manualne i uczą. Świetnie sprawdzą się także nad morzem czy jeziorem oraz w przydomowym basenie. Za każdym razem warto wybierać takie zabawki do kąpieli, które są dopasowane do wieku oraz możliwości, a także te, które w prosty sposób można wyczyścić.