Antybiotykoterapia niszczy złe bakterie, ale powoduje również osłabienie flory bakteryjnej jelit - wyjaławia ją z dobroczynnych bakterii probiotycznych. W jaki sposób ją wesprzeć, aby szybko wróciła do równowagi?. Podpowiadamy!

Dlaczego bakterie probiotyczne są nam potrzebne?

W naszych jelitach bytują zarówno dobre, jak i złe bakterie. Jednak zachowanie odpowiednich proporcji między nimi pomaga zachować odpowiedni balans. Przewaga bakterii probiotycznych pomaga utrzymać w ryzach drobnoustroje chorobotwórcze.

Niestety leczenie za pomocą antybiotyków osłabia florę bakteryjną jelit, powodując zmniejszenie liczebności dobroczynnych bakterii. Wtedy warto działać i wspomóc organizm od zewnątrz.

 

W jaki sposób wspomóc florę bakteryjną w trakcie antybiotykoterapii?

W pierwszej kolejności warto uzupełnić florę bakteryjną o dobre bakterie za pomocą diety. Warto zadbać o to, aby w naszym jadłospisie znalazły się produkty zawierające dobroczynne bakterie, czyli np. wszelkie kiszonki (kiszone ogórki, kiszona kapusta, kimchi, kombucha, kiszone buraki, kiszone cytryny itd.) czy fermentowane produkty mleczne, takie jak jogurt, kefir, maślanka, zsiadłe mleko.

Warto pamiętać, że po antybiotykoterapii układ pokarmowy jest jeszcze bardzo wrażliwy i może gorzej reagować na niektóre produkty żywnościowe. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest też przyjmowanie zarówno w trakcie antybiotykoterapii, jak i po leczeniu antybiotykiem suplementów diety zawierających żywe kultury bakterii probiotycznych, np. Multilac.

Multilac Probiotyk pomaga uzupełnić dobroczynną florę bakteryjną jelit.

 

Jak działa Multilac – probiotyk przydatny w trakcie i po antybiotykoterapii

Multilac zawiera 9 starannie wyselekcjonowanych szczepów żywych kultury bakterii, m.in. Lactobacillus i Bifidobacterium. Probiotyki wieloszczepowe zwiększają szansę dopasowania się dobrych bakterii do indywidualnej flory jelitowej.

W skład preparatu wchodzą też prebiotyki (fruktooligosacharydy), które w układzie pokarmowym są wykorzystywane przez dobroczynne bakterie jako źródło pożywienia, co ułatwia im namnażanie i zasiedlanie ścian jelit. Szczepy bakterii w suplemencie diety Multilac chronione są innowacyjną technologią MURE, dzięki czemu w większej ilości docierają do jelit.

Połączenie żywych kultur bakterii oraz prebiotyku nosi nazwę synbiotyku Multilac synbiotyk uzupełnia florę bakteryjną jelit i zarazem dostarcza jej źródła energii w postaci węglowodanów złożonych.
 

Jak stosować probiotyk?

Multilac Synbiotyk warto zacząć przyjmować od razu po rozpoczęciu antybiotykoterapii i kontynuuować przez jeszcze kilka tygodni. Synbiotyk można też przyjmować w okresie jesienno-zimowym. Preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, wystarczy wziąć 1 kapsułkę dziennie, najlepiej na noc. Przed rozpoczęciem suplementacji, warto skonsultować się lekarzem lub farmaceutą i dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania.