Ginekologia estetyczna jest specyficzną dziedziną medycyny. Odpowiada na potrzeby kobiet w różnym wieku, u których zmiany w obrębie pochwy utrudniają codzienne funkcjonowanie i czerpanie przyjemności z jakości życia seksualnego. Takie sytuacje mogą być spowodowane przez wiele czynników: przebieg porodu naturalnego i zastosowane wówczas zabiegi medyczne, menopauzę, chorobę lub wypadek. W czym może pomóc ginekologia plastyczna i estetyczna? Co warto wiedzieć na temat poszczególnych zabiegów? Jak wybrać odpowiednią klinikę?

1. Zabiegi ginekologii estetycznej - kiedy warto?

2. Jakie zabiegi ginekologii estetycznej warto wziąć pod uwagę?

3. Zalety ginekologii estetycznej

4. Jak wybrać klinikę i jak przygotować się do zabiegu?

Ginekologia estetyczna już dawno przestała być tematem tabu, dlatego też Śląsk i Zagłębie, w tym same Katowice, oferują coraz więcej miejsc, w których można skorzystać z zabiegów. Poznaj możliwości.

Zabiegi ginekologii estetycznej - kiedy warto?

W przypadku wielu kobiet trwałe zmiany w strefach intymnych mogą powodować dyskomfort psychiczny i fizyczny, a nawet konkretne dolegliwości: nietrzymanie moczu, ból w czasie współżycia, kłopoty z higieną. Wiele pań decyduje się więc na plastykę tych okolic. Niejednokrotnie ginekologia estetyczna stanowi element lekarskich terapii - przykładem jest choćby leczenie nietrzymania moczu lub przywracanie strefom intymnym ich funkcji seksualnych. Wskazaniem do konsultacji w tym zakresie może być: Kobiety decydują się na plastykę warg sromowych czy pochwy zarówno z powodów czysto fizycznych (kwestii higienicznych czy bólu przy stosunku), jak i psychicznych - w celu poprawienia pewności siebie i walki z kompleksami. Zabieg nigdy nie powinien być jednak pierwszym krokiem: problem warto skonsultować z ginekologiem, urologiem, psychologiem.

Jakie zabiegi ginekologii estetycznej warto wziąć pod uwagę?

 Istnieje cała grupa zabiegów, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem pacjentek. Zakres działania i efekty są różne. Poznaj niektóre zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. wrodzony brak lub niedorozwój macicy i pochwy

Czytaj więcej na https://twojezdrowie.rmf24.pl/cialo/uklad-moczowo-plciowy/news-ginekologia-plastyczna-kiedy-warto-wykonac-zabieg-miejsc-int,nId,2958857#crp_state=1utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox, To tylko niektóre z popularnych zabiegów. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ich inwazyjność jest stosunkowo niewielka. Większość ingerencji odbywa się w znieczuleniu miejscowym w trybie ambulatoryjnym - pacjentka jeszcze tego samego dnia może zostać wypisana do domu.

Zalety ginekologii estetycznej

Bardzo dużym atutem nowoczesnych zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej i estetycznej jest wspomniana niewielka inwazyjność. Plastyka pochwy czy rewitalizacja warg sromowych nie wymaga ani długotrwałej hospitalizacji ani zaawansowanych przygotowań. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się do tego celu laser, co znacząco przyspiesza rekonwalescencję i nie wymaga rezygnacji z codziennej aktywności.
Tego typu zabiegi przestały być tematem tabu. Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę, że jest to sposób na usunięcie przyczyn kompleksów, poprawę wyglądu i jakości życia, nie tylko seksualnego. Przykładem są panie, które decydują się zmniejszyć wargi sromowe sprawiające ból w czasie uprawiania sportu. Z kolei poporodowa plastyka krocza może odwrócić skutki niefortunnego przebiegu porodu siłami natury.

Jak wybrać klinikę i jak przygotować się do zabiegu?

Jak wybrać klinikę realizującą zabiegi? Ginekologia estetyczna cieszy się coraz większą popularnością, dlatego takich miejsc przybywa. Zanim zdecydujesz się na konkretną placówkę, zweryfikuj wykorzystywany sprzęt oraz kompetencje specjalistów. Umów się na wizytę konsultacyjną, aby rozwiać wszystkie wątpliwości.
Czy do zabiegu musisz się przygotować? W zależności od przyjętego sposobu działania wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Często konieczne będzie wykonanie badań: morfologii, układu krzepnięcia i oznaczenie grupy krwi. Niezbędne są również aktualne wyniki standardowych badań ginekologicznych, głównie cytologii i USG.