Maseczki oczyszczające to jedne z najczęściej wybieranych. Dobrze sprawdzają się one jako element standardowej pielęgnacji. Ich rolą jest pomoc w pozbyciu się starego naskórka i głębokie oczyszczenie cery. Dzięki temu lepiej się ona prezentuje, a także jest gotowa do przyjęcia składników aktywnych z innych preparatów pielęgnujących. Zobacz, jak często stosować maseczki oczyszczające i jakiemu typowi skóry je się dedykuje.

Jak działają maseczki oczyszczające na twarz?

Efekty stosowania maseczek oczyszczających widoczne są niemal od razu po ich zmyciu. Warto jednak wiedzieć, że najlepsze rezultaty osiągnie się, aplikując je na cerę regularnie. Nakładana 1-2 razy w tygodniu maska glamglow z tagomago.pl/collections/glamglow będzie:


Kto powinien stosować maseczki oczyszczające?

Maseczki oczyszczające stosować powinna każda kobieta, bez względu na typ cery. Im jednak jest ona wrażliwsza, tym rzadziej należy ją aplikować. Rekomenduje się, aby przy cerze normalnej sięgać po nią 1-2 razy w tygodniu. Częściej powinny używać jej panie z cerą trądzikową, mieszaną i tłustą. Kosmetyk ten pozwoli zminimalizować problemy, jakie sprawiają te typy skóry np. usunie z jej powierzchni nadmiar sebum, oczyścić z drobnoustrojów i będzie przeciwdziałać tworzeniu się zaskórników.

Co zawierają dobre maseczki oczyszczające?

Szukając dobrej maseczki oczyszczającej, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład i substancje aktywne. Najczęściej w tego typu kosmetykach spotkać można glinki np. zieloną lub białą. Ich podstawowym zadaniem jest usuwanie martwego naskórka. Dużą zaletą glinek jest też fakt, że zawierają mnóstwo cennych mikro- i makroelementów.

Do innych ważnych składników maseczek oczyszczających należą cynk, olejek z drzewa herbacianego, kwasy owocowe.


Jak stosować maseczki oczyszczające?

Maseczki oczyszczające mogą przyjmować różne formuły. Te najpopularniejsze to forma żelu, proszku, płachty, kremu, pasty, typu peel-off. Maseczkę należy stosować zgodnie z instrukcją jej producenta – znajdują się one na opakowaniu. Aplikować trzeba ją 1-2 razy w tygodniu, po wcześniejszym dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry. Maseczkę warto też nakładać po wykonanym peelingu. Po zmyciu preparatu, należy pamiętać o nawilżeniu skóry np. kremem. Wynika to z tego, że składniki oczyszczające bardzo silnie wysuszają naskórek.