W dużej łazience bez problemu urządzisz salon kąpielowy, który będzie służył niczym profesjonalne, domowe SPA. Sprawdzi się idealnie do realizowania zabiegów pielęgnacyjnych oraz upiększających, ale również rytuałów odprężających i kojących po ciężkim, wyczerpującym dniu. Jeśli dysponujesz sporą, co najmniej kilkunastometrową przestrzenią łazienkową, stwórz w niej salon kąpielowy. Podpowiadamy, na jakie akcenty warto zwrócić uwagę.
fot. materiały prasowe

Wanna jako priorytet

Jeśli stawiasz na salon kąpielowy, musisz wiedzieć, że główną bohaterką aranżacji jest w tym przypadku wanna. Masz wystarczająco dużo miejsca, aby ją zamontować. Świetnie sprawdzi się wygodna wanna wolnostojąca. Salon kąpielowy możesz urządzić w dowolnym stylu, ale najczęściej stawia się na ten klasyczny, nowoczesny albo glamour. Niesłabnącą popularnością cieszą się wanny na ozdobnych, lwich łapach, znajdziesz je na stronie https://bravat.pl/wanny/. Oczywiście możesz zaszaleć w kwestii designu wanny. Zazwyczaj wybierane są te białe, natomiast producenci oferują je w różnych kolorach, także w eleganckiej czerni. Przy wolnostojącej wannie pięknie wygląda złota armatura, w tym zestaw prysznicowy z termostatem.

Jeśli wybierasz bardziej nowoczesne, innowacyjne opcje, lepszym rozwiązaniem będzie wanna narożna, koniecznie z hydromasażem albo funkcją jacuzzi. Wyobraź sobie odprężającą kąpiel po męczącym dniu, ta na pewno pozwoli na chwilę relaksu w najlepszym wydaniu.

W mniejszych salonach kąpielowych sprawdza się klasyczna wanna prostokątna. Dobrze jest zainwestować w tę z parawanem, dzięki czemu zyskuje się jednocześnie funkcję kabiny prysznicowej. To dla tych, którzy nie mogą się zdecydować - wanna czy prysznic?

Nastrój SPA

Oprócz praktycznego wyposażenia łazienki, chociażby w funkcjonalne meble modułowe z materiału odpornego na wilgoć i działanie wody, salon kąpielowy powinien zostać zaaranżowany z zastosowaniem wyjątkowych dekorów. To przestrzeń, która różni się od klasycznej łazienki, bo wykazuje nie tylko parametry praktyczne w zakresie utrzymania należytej higieny. Salon kąpielowy to również pomieszczenie idealne do odpoczynku.

Świetnie sprawdzi się toaletka z odpowiednim oświetleniem i wygodnym siedziskiem, pufa i regał na kosmetyki, ręczniki albo szlafrok. Przytulności dodadzą miękkie dywaniki, zasłony w oknach i świeże kwiaty. Na ścianie oddalonej od wanny można zastosować wodoodporną tapetę dekoracyjną i ozdoby z naturalnego drewna (nie zapominając o właściwej impregnacji desek). W salonie kąpielowym nie może zabraknąć ozdobników, takich jak kominek do aromaterapii, zapachowe świece czy głośnik, z którego wydobywają się kojące odgłosy natury.

Pamiętajmy, że salon kąpielowy łączy w sobie dwie funkcje. Ma być praktyczny i służyć jako typowa łazienka w ramach codziennych zabiegów higienicznych. Z drugiej jednak strony ma przypominać przytulny pokój, w którym udaje się odprężyć niczym w profesjonalnym SPA.