Z roku na rok nasze ogrody coraz bardziej ewoluują. Staramy się urządzić je z coraz większym smakiem, by były nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie oraz modne. Niezwykle gorącym trendem jest aranżowanie ich na wzór salonu. Jakie leżaki ogrodowe sprawdzą się najlepiej w takiej przestrzeni?

Jakie leżaki ogrodowe są modne w tym roku?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nasze ogrody zyskują coraz bardziej domowy charakter, w związku z tym świetnie sprawdzą się w nich rozłożyste, niezwykle wygodne leżaki ogrodowe. Na rynku znaleźć można wiele modeli, które będą tworzyły spójną aranżację nie tylko z pozostałym wyposażeniem ogrodu, ale i wnętrzem domu. Ciekawym pomysłem jest zainspirowanie się trendem na bycie eko i czerpanie pomysłów z natury, podczas wyboru mebli. Świetnie sprawdzą się także rozwiązania boho – plecionki, frędzle. W nowoczesnych ogrodach idealnie wyglądać będą bardzo modne leżaki w kolorze bieli lub szarości, lekkie w formie, na smukłych nóżkach. Warto podkreślić, że coraz bardziej cenimy sobie komfort korzystania z leżaków ogrodowych, dlatego meble powinny być: wygodne, lekkie oraz stabilne. Ciekawą propozycją są leżanki, łóżka oraz szezlongi ogrodowe. Wykonane z technorattanu leżaki ogrodowe w różnych stylach (meblobranie.pl) to jedno z najczęściej wybieranych i najmodniejszych rozwiązań, jednak świetnie sprawdzą się także inne modele. Sprawdź nasze porównanie materiałów poniżej.

Nowoczesne leżaki ogrodowe z technorattanu – czy warto?

Technorattan, rattan, drewno, metal oraz tworzywo sztuczne. To właśnie z tych materiałów producenci najczęściej produkują swoje leżaki. Pierwsze 3 idealnie wpisują się w ogrodowe trendy 2021, dlatego właśnie na nich skupimy się w naszym porównaniu. Na pierwszy ogień weźmy wspomniany wcześniej technorattan. Cechują go przede wszystkim bardzo modny, naturalny wygląd, ale i wysoki komfort korzystania – leżaki z technorattanu nie nagrzewają się i są bardzo przyjemne w dotyku. Ogromnym plusem tego materiału jest to, że można formować go na różne sposoby oraz wybarwiać, przez co na rynku znaleźć można bardzo oryginalne, nietypowe produkty. Będą one zakupem na lata, ponieważ to bardzo wytrzymały materiał, który nie potrzebuje skomplikowanej pielęgnacji. Leżaki z technorattanu można przechowywać zimą na świeżym powietrzu. Dodatkowo warto podkreślić, że dzięki wysokiej odporności na wilgoć świetnie sprawdzą się w ogrodach, w których zaaranżowano basen lub jacuzzi, ponieważ można położyć się na nich od razu po wyjściu z wody.

Czy warto wybrać leżaki z naturalnych materiałów?

Leżaki ogrodowe z rattanu (a także z wikliny oraz bambusa) mają boho charakter, przez co idealnie sprawdzą się w stylowej aranżacji ogrodu. Meble mogą przyjąć różnorodny kształt oraz formę, są nie tylko oryginalne, ale i komfortowe. Nie odkształcają się i nie blakną, a także nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji – wystarczy jedynie regularnie je czyścić. Warto jednak podkreślić, że leżaki ogrodowe z rattanu nie są odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego powinny stanąć pod zadaszeniem lub być schowane w razie załamania pogody. Muszą być także przechowywane w pomieszczeniu zimą.
Ostatnim z materiałów, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnym ogrodzie, jest drewno krajowe lub egzotyczne. Leżak wykonany z niego będzie bardzo elegancki i luksusowy, a także ponadczasowy. Najbardziej trwałe będą konstrukcje spojone stalą nierdzewną. Warto jednak podkreślić, ze rozwiązanie to ma stosunkowo wiele wad. Pierwszą z nich jest konieczność regularnej impregnacji mebli oraz odnawiania, gdy pod wpływem czynników atmosferycznych zmienią swój wygląd. Leżaki drewniane mogą zostać zniszczone przez szkodniki oraz grzyby. Nie jest to rozwiązanie dla osób, które lubią często zmieniać aranżację swojego ogrodu, ponieważ są stosunkowo ciężkie. Meble ogrodowe z drewna należy przechowywać jesienią i zimą w suchym, najlepiej ogrzewanym miejscu.

Jakie dodatkowe elementy sprawiają, że nowoczesne leżaki są bardzo wygodne?

Wspomnieliśmy wcześniej, że w 2021 roku stawmy na wygodę. Jakie elementy sprawią, że leżak ogrodowy będzie jeszcze bardziej komfortowy? Z pewnością są to: