Hemoroidy (guzki krwawnicze) to choroba proktologiczna, w której sploty żylne odbytnicy i odbytu rozszerzają się, a na nich tworzą się żylaki. Schorzenie powoduje duży dyskomfort, hemoroidy stają się zaognione, krwawią i sprawiają, że proces defekacji jest bolesny. Dlatego lepiej leczyć hemoroidy we wczesnych fazach. To delikatny problem, z którym boryka się, co druga współczesna osoba. Hemoroidy powstają w wyniku procesów zapalnych zachodzących w naczyniach odbytnicy. W konsekwencji: zakrzepica, guzki krwawnicze, stwardnienie żylne. Prowadzi to do silnego krwawienia i bólu.

Co powoduje pojawienie się hemoroidów?

Hemoroidy tworzą się, gdy krążenie krwi jest zaburzone w naczyniach kanału odbytu. Najczęściej zdarza się to osobom, które:

Można dowiedzieć się więcej na temat trudnego problemu, jakim są hemoroidy. Zapoznając się z możliwymi objawami hemoroidów szybciej, będzie można podjąć decyzję o rozpoczęciu ich leczenia.

Jak rozpoznać, że to hemoroidy?

Z natury przebieg choroby może być wyraźny i przewlekły z okresowymi nawrotami i remisjami. Dlatego tak ważne jest obserwowanie objawów hemoroidów i podjęcie szybkiej terapii leczniczej.

Lokalizacja hemoroidów:

Jakie działania należy podjąć po zauważeniu takich zmian w obrębie odbytnicy? Najlepiej udać się do lekarza w celu zdiagnozowania guzków krwawniczych i podjęciu stosownego leczenia. Można również zakupić leki na hemoroidy bez recepty i rozpocząć szybkie leczenie hemoroidówhttps://www.e-medest.pl/hemoroidy.html.

Leczenie hemoroidów

Lekarz przepisze leki, które zwiększają napięcie żył i stymulują prawidłowy przepływ krwi. Wraz z powstawaniem dużych szczelin odbytu i naruszeniem hemoroidów przepisywane są maści / kremy / żele znieczulające. Środek przeczyszczający stymuluje wydalanie kału, poprawia perystaltykę, zmiękcza kał.