Żłobek lub przedszkole to miejsce, w którym dziecko spędza co najmniej kilka godzin dziennie, więc nie powinna to być placówka z przypadku. Lata życia, które przypadają na ten okres, są kluczowe i mogą przekładać się na późniejsze zachowanie dziecka. Nie można więc pozwolić sobie na to, aby uczęszczało ono do kiepskiego przedszkola bądź żłobka.


Problem jednak w tym, że dostępnych placówek jest wiele i ciężko jest podjąć decyzję, zwłaszcza, jeśli wszystkie opcje wydają się być do siebie bardzo podobne. Tak więc, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru żłobka lub przedszkola, aby później nie żałować?

Co powinno być najważniejsze podczas wyboru żłobka lub przedszkola?

Godny zaufania, dobry żłobek Ruczaj (lub przedszkole) dba przede wszystkim o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, a także o ich jak najlepszy rozwój. Z tego względu, podczas wybierania odpowiedniej placówki dla swojego dziecka, warto zwracać zwłaszcza uwagę na to, ile opiekunek przypada na grupę, a także, jakie zajęcia uwzględnione są w planie.

Zwłaszcza w przypadku przedszkoli prywatnych często oferta obejmuje wiele różnych interesujących, edukacyjnych zajęć dodatkowych, na przykład związanych z językami obcymi bądź też aktywnością ruchową (jako przykład można wymienić taniec, karate czy judo). Warto jak najwcześniej zadbać o to, aby urozmaicić plan dnia dziecka i dać mu możliwość znalezienia swojej pasji.

Kluczową kwestią jest także to, jakie są godziny pracy placówki i czy jest możliwe odprowadzanie lub odbieranie dziecka wcześniej bądź później niż zakłada plan. Każdy rodzic może mieć zupełnie inny grafik w pracy, więc warto takie kwestie sprawdzić od razu, aby potem nie pojawił się problem, gdy na przykład nikt nie będzie w stanie odebrać dziecka w wyznaczonych przez placówkę godzinach.

Ciekawą opcją jest przedszkole językowe

Znajomość języka angielskiego na dobrym poziomie to obecnie podstawa, więc warto, aby dziecko poznawało ten język już od najmłodszych lat. W przedszkolach na ogół prowadzone są w jakiejś formie zajęcia językowe, ale nie we wszystkich z nich są one równie skuteczne.

Ciekawym rozwiązaniem może w związku z tym być polsko-angielskie prywatne przedszkole Wilanów, w którym pociecha zostanie „zanurzona” w tym języku obcym i będzie miała bezpośredni kontakt z osobami, dla których jest to język rodzimy. Pozwoli to na osiąganie lepszych rezultatów, a także nabieranie przez dziecko większej płynności w mowie, przy jednoczesnym powielaniu dobrych wzorców (na przykład akcentów typowych dla tzw. „native speakerów”).

Tego typu tematy są dla Ciebie ciekawe? Odwiedź serwis biznespolski.com, gdzie znajdziesz więcej tego typu użytecznych artykułów.