Kawa to nasz codzienny towarzysz. Wypijamy ją do śniadania, chętnie sięgamy po nią w trakcie pracy, filiżanka tego napoju sprzyja również pogaduchom w kobiecym gronie. Kawa potrafi nas pobudzić, poprawić naszą koncentrację, czy też zmniejszyć uczucie senności odczuwane zwłaszcza w pochmurne, deszczowe dni. Jednak eleganckie serwowanie oraz picie kawy to wyzwanie, któremu nie każdy potrafi sprostać. Zatem, co trzeba robić, aby nie popełnić gafy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej. Od teraz sztuka picia kawy nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic.

Jak nie popełnić gafy, pijąc kawę?

Serwowanie oraz picie kawy powinno mieć odpowiednią oprawę. Szczególne znaczenie ma to w przypadku, gdy aromatyczny napój spożywamy w towarzystwie. Jakie są kluczowe reguły kawowego savoir-vivre? Oto najważniejsze zasady, które warto zapamiętać:

Picie kawy – co kraj, to obyczaj

Tea time jest charakterystycznym dla Anglików zwyczajem picia popołudniowej herbaty. To czas na odpoczynek i zatrzymanie się w natłoku codziennych obowiązków. Jednak nie tylko zaparzanie i spożywanie naparu herbacianego może być celebrowane. Dla wielu osób także picie kawy to nie tylko krótka przerwa w pracy, podczas której pośpiesznie wypija się zawartość całej filiżanki, ale jeden z najważniejszych punktów w ciągu dnia. Jako przykład można wskazać Szwedów, którzy na potęgę konsumują ten aromatyczny napój.

Typowy dla nich obyczaj picia kawy zyskał nawet swoją własną nazwę. To fika, czyli dłuższa przerwa od codziennych obowiązków zawodowych, spędzana w gronie najbliższych – rodziny, przyjaciół, znajomych, czy współpracowników. Można spotkać się z nimi zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu, czy w ulubionej restauracji lub modnej kawiarni. To czas na wypicie kawy oraz spożycie słodkiej bułeczki, kanapki, czy przekąski innego typu. Takie spotkania sprzyjają relaksowi, rozmowom oraz zawężaniu więzi społecznych. Zwyczaj ten cieszy się dużą popularnością i dla wielu osób jest najprzyjemniejszym momentem w ciągu dnia.

Sztuka picia kawy - podsumowanie

Jesteś miłośnikiem kawy? Poranek spędzony w towarzystwie filiżanki tego aromatycznego napoju to dla Ciebie synonim szczęścia? Wszystko wskazuje na to, że powinieneś zaopatrzyć się w profesjonalne urządzenie przygotowujące kawę. Ekspresy ciśnieniowe na stronie internetowej swiatekspresow.pl dają możliwość profesjonalnego przygotowania kawy w zaciszu własnego domu. Odtąd nie trzeba już będzie liczyć na pomoc pracującego w kawiarni baristy – wystarczy jedno kliknięcie, aby intensywny zapach rozbudził Cię w kilka chwil i dodał energii na cały dzień.

Źródło zdjęć: freepik.com