Rodzaje mebli tapicerowanych

Nie da się ukryć, że meble tapicerowane dostępne, np. na stronie https://www.polipol-international.pl/pl/ są szeroką kategorią, zawierającą w sobie wiele elementów. Wyróżnia się meble do siedzenia (fotele, krzesła), leżenia (jedno lub wieloosobowe) i wielofunkcyjne (rozkładane fotele, sofy, wersalski, kanapy, narożniki). Wybór konkretnego rodzaju mebla determinowany jest przez funkcje pomieszczenia. Do sypialni wybierzemy wygodną, rozkładaną kanapę, a do salonu sofę z dwoma fotelami. Zestaw wypoczynkowy ma być przede wszystkim funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Warto pamiętać, że istotną cechą są gabaryty mebla tapicerowanego. Wersalka czy narożnik nie mogą zagracać pomieszczenia. Niewłaściwa wielkość wyposażenia optycznie zmniejsza przestrzeń lub nie pozwala optymalnie jej wykorzystać.

Obicia mebli- rodzaje

Wybierając meble tapicerowane nie możemy kierować się jedynie aspektami wizualnymi. Warto sprawdzić informacje o użytej tkaninie. Na metce powinny znajdować się dane o:

Wyróżnia się kilka rodzajów tapicerek:

Jak konserwować meble tapicerowane?

Bez względu na rodzaj obicia, powstałe zabrudzenia warto usuwać od razu. Po pewnym czasie, niechciane substancje wnikną w włókna i zniszczą tkaninę. Warto zaopatrzyć się w dedykowane środki do czyszczenia i pielęgnacji tapicerek. W sklepach dostępne są substancje, które nie tylko usuwają brud, ale również chronią tkaniny. Lepiej jest zrezygnować z agresywnych środków czyszczących zawierających np. wybielacz. Stosowanie takich produktów może doprowadzić do blaknięcia i zniszczenia tapicerki.