Sen jest jedną z podstawowych potrzeb ludzkiego organizmu. Niestety, śpimy coraz gorzej: na problemy z zasypianiem skarży się już połowa Polaków. Konsekwencją jest nie tylko zmęczenie, gorsze samopoczucie i problemy z koncentracją. Notoryczne problemy ze snem mogą prowadzić do poważnych chorób przewlekłych. Pomóc może poduszka ortopedyczna, która dodatkowo zadba o nasze zdrowie – poznajmy szczegóły.

Czym charakteryzuje się poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna to poduszka, która zapewnia optymalne podparcie głowy i szyi. Tym samym odciąża mięśnie kręgosłupa szyjnego i wspiera zdrowy, regeneracyjny odpoczynek. Poduszki ortopedyczne mogą znacząco poprawić komfort snu, zwłaszcza poduszki marki Hilding. To uznany producent materacy i akcesoriów do snu, który na pierwszym miejscu stawia potrzeby swoich klientów.

Regularne stosowanie poduszki ortopedycznej może:

Poduszka ortopedyczna pomaga zatem zadbać o nasze zdrowie i lepszy sen, a tym samym poprawia jakość codziennego życia. Kto w szczególności powinien wybierać poduszki ortopedyczne i na co zwracać uwagę, szukając poduszki dla siebie?

Kto powinien spać na poduszce ortopedycznej?

Poduszki ortopedyczne są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które:

Poduszka ortopedyczna pomaga stworzyć najlepsze warunki dla kręgów szyjnych, zapewniając ich prawidłowe ułożenie przez całą noc. Sprzyja zachowaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa. Zdarza się, że jest koniecznym elementem rehabilitacji, zaleconym przez lekarza lub fizjoterapeutę. Dbaj o zdrowie z poduszką ortopedyczną, a szybko zauważysz efekty w postaci zmniejszenia dolegliwości bólowych, nowej dawki energii oraz lepszego nastawienia do życia.

Z poduszek ortopedycznych powinien też korzystać każdy, kto chce zapewnić sobie najlepsze warunki snu. Szczególnie kiedy na co dzień dużo czasu spędzamy przed komputerem albo za kierownicą. Wtedy sen na takiej poduszce będzie prawdziwym ukojeniem. Poduszek ortopedycznych nie zaleca się jedynie:

Wybór poduszki ortopedycznej – na co zwracać uwagę?

Przy wyborze poduszki ortopedycznej należy zwracać uwagę na:

Jeśli chcemy zagwarantować sobie najwyższą jakość snu, powinniśmy zadbać również o podłoże, na którym śpimy. W ofercie Hilding znajdziemy prawdopodobnie najlepsze materace na rynku, w tym nowoczesne materace na sprężynach kieszeniowych i multipocket oraz wykorzystujące najnowsze technologie materace piankowe. Szukajmy produktów Hilding Anders sygnowanych marką własną Hilding, Fit 4 Sleep by Hilding oraz SleepMed By Hilding i zagwarantujmy sobie zdrowy, spokojny sen.