Na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów, służących do ochrony przed przeciekaniem podczas miesiączki. Tampon, podpaska, kubeczek menstruacyjny — możemy wybrać nie tylko ich rozmiar, ale i chłonność czy materiał, z jakiego zostały wykonane. I chociaż pierwsze dwa z wymienionych są zdecydowanie najpopularniejsze, to coraz większym zaufaniem cieszy się kubeczek menstruacyjny.

Przyjrzyjmy się jego zaletom:

Kubeczek menstruacyjny jest fantastyczną alternatywą do znanych nam środków ochrony przed przeciekaniem. Zanim jednak rozpocznie się jego użytkowanie, należy odpowiedzialnie wybrać jego rozmiar i model, a przede wszystkim — zaznajomić się z jego aplikacją.

Jaki kubeczek wybrać?

Wiele osób zastanawia się, kiedy krwawienie menstruacyjne klasyfikujemy jako obfite, skąpe, a kiedy jest “w normie”. Używanie kubeczka menstruacyjnego jest idealnym narzędziem do zmierzenia ile mililitrów krwi tracisz podczas okresu, właśnie przez to, że jej nie wchłania. Ta wiedza przydatna jest nie tylko w celu dobrania odpowiedniej ochrony przed przeciekaniem, ale też w celu profilaktyki przeciwko ewentualnym chorobom czy nieprawidłowościom cyklu menstruacyjnego.

Większość dostępnych na rynku kubeczków występuje w dwóch wariantach rozmiaru. 

Odpowiednie dobranie modelu zależne jest od:

Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz dodatkowej porady przy wyborze kubeczka menstruacyjnego - poproś o pomoc swojego ginekologa.