Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest inteligentny zamek do drzwi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli nieruchomości. Dodatkowo, taka propozycja staje się powoli standardem definiującym nowoczesne budownictwo. Warto zatem pomyśleć o inteligentnym otwieraniu i zamykaniu drzwi przy użyciu smartfona. Niezależnie, czy jesteśmy na etapie realizacji inwestycji budowlanej, czy już mamy nieruchomość wyposażoną w drzwi. W tym drugim przypadku montaż rozwiązania jest również możliwy. Co warto wiedzieć o inteligentnych zamkach?

Montaż inteligentnego zamka

Na rozwiązaniem, jakim jest inteligentny zamek do drzwi, składa się kilka elementów zestawu, tj. zamek z akumulatorem, bridge umożliwiający połączenie zamka ze smartfonem przy wykorzystaniu WiFi, wkładka modułowa oraz komplet akcesoriów, w tym ładowarka USB, klucze do wkładki oraz klucze montażowe, a także przewód micro-usb z adapterem magnetycznym. Zamek jest dziełem inżynierów marki Gerda, zatem jak łatwo się domyślić, rozwiązanie gwarantuje maksymalny poziom zabezpieczeń, a przy tym wyjątkową łatwość i wygodę, zarówno montażu, jak i użytkowania. Na https://gerda.com/ proces montażu został opisany w zaledwie 4 krokach. Możemy samodzielnie wymienić wkładkę i zamontować zamek, następnie zainstalować aplikację i podłączyć bridge. Nawet jeśli nie dysponujemy w tego typu zadaniach doświadczeniem.

Jakie zalety posiada inteligentny zamek? Przede wszystkim to wygoda otwierania i zamykania drzwi bez kluczy. Dzięki funkcji automatycznego otwierania nie musimy nawet wyjmować smartfona z kieszeni czy torebki. Aplikacja będzie powiadamiać nas o każdorazowym otwarciu drzwi oraz ich poprawnym zamknięciu. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli przez dłuższy czas przebywamy poza domem. Co istotne, zamek pasuje do wszystkich typów drzwi z wkładką europrofil.

Inteligentny zamek- wydajna bateria i wirtualne klucze

Inteligentny zamek pozwala spać spokojnie. Nie tylko ze względu na poziom zabezpieczeń, jakich dostarcza. Tutaj nie musimy również martwić się o baterię zamka. Ta wystarcza na pół roku pracy zestawu, a gdy już zajdzie potrzeba ładowania akumulatora, zamek sam powiadomi o takiej konieczności. Baterię naładujemy w jedną noc.

Interesującą funkcją, jakiej dostarcza zamek jest możliwość udostępniania tzw. wirtualnych kluczy. Możemy je przyznawać dzięki dedykowanej aplikacji, i dezaktywować w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca na ziemi. To opcja, która szczególnie sprawdza się, gdy przekazujemy klucze najemcom lub udostępniamy firmowe pomieszczenia naszym pracownikom.