Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że zima w Polsce nie należy do najbardziej urokliwych pór roku. Co prawda mikołajki to jeszcze jesień, ale każdy z nas na pewno pamięta magiczny, zimowy klimat, który towarzyszył nam 6-go grudnia, kiedy byliśmy dziećmi. Chcesz by ten dzień był wyjątkowy także teraz?. Sprawdź nasze sposoby na stworzenie fantastycznego mikołajkowego klimatu i zapewnienie dzieciom świetnej zabawy.


Wspólne pisanie listu do Świętego Mikołaja

List do Świętego Mikołaja to okazja do wspólnej rozmowy z naszymi pociechami i wprowadzenie do domu ciepłego, mikołajkowego klimatu. Podczas wspólnego pisania dziecko chętnie opowie o swoich marzeniach, dobrych uczynkach i wielu innych sprawach, o których często nie mamy okazji porozmawiać. Może być to też okazja do pobudzenia kreatywności u malucha, a 6-sty grudnia będzie idealną motywacją do tego, aby starać się być grzecznym przez cały rok. W końcu Mikołaja nie da się okłamać.

Kiedy już napiszemy taki list, to trzeba go przecież wysłać. Wtedy zakładamy ciepłą czapkę i wspólnie idziemy do najbliższej skrzynki pocztowej. Gwarantujemy, że dziecko będzie zachwycone. List należy wysłać na adres:

Santa Claus

Arctic Circle 96930

Rovaniemi

Finlandia

Biuro Mikołaja działa także w Polsce:

Biuro Listów do Świętego Mikołaja

Polska Wioska Świętego Mikołaja

Przystanek Mikołajów

57-215 Srebrna Góra.

Mikołajkowe pyszności

W taki dzień, jak ten, nie ma nic lepszego niż pyszne domowe ciasteczka, którymi na dodatek poczęstujemy Świętego Mikołaja. Trzeba zatem się postarać, żeby wyszły pyszne. Do wspólnego pieczenia z naszymi pociechami najlepiej nadadzą się proste ciasteczka maślane. Zmieszajcie 250 gram mąki, 90 gram cukru pudru, jedno żółtko i 170 gram zimnego masła. Następnie wszystkie składniki należy ugnieść i odstawić do lodówki na godzinę. Po tym czasie rozwałkować i wyciąć dowolne kształty za pomocą foremki. Ciastka należy piec przez 10 minut w temperaturze 180 stopni. Po tym czasie cały dom wypełni się pięknym zapachem, który przywoła najlepsze świąteczne wspomnienia.

Do picia polecamy oczywiście gorące kakao z piankami, które wedle uznania można doprawić cynamonem lub czekoladą. Taki zestaw sprawi, że nasze dzieci bez wątpienia poczują magię mikołajek.

Skoro Mikołaj ma piękny strój, to my też!

Mimo, iż za oknem próżno szukać zimowego klimatu, to przecież możemy zrobić taki w domu, prawda? Wystarczy, że rozwiesimy dookoła kilka czerwonych skarpet i różnych ozdób, które możemy wykonać własnoręcznie. Do tego przyda się również piękny strój. Z doświadczenia wiemy, że dziewczynki bardzo chętnie staną się tego dnia bajkowymi księżniczkami, a chłopcy dzielnymi superbohaterami. Zarówno księżniczki, jak i superbohaterowie muszą być przecież grzeczni, prawda? Poza tym, kto by nie chciał zobaczyć Hulka, który wałkuje ciasto albo Elsy, wieszającej w domu mikołajkowe ozdoby? Przebranie potrafi zdziałać cuda – nawet domowe czynności mogą stać się wyśmienitą zabawą.

Bajkowy strój sprawdzi się również idealnie jako mikołajkowy prezent, który bez wątpienia ucieszy każde, spragnione zabaw dziecko.