Keratynowe prostowanie włosów, popularne również jako brazylijskie wygładzanie włosów - Brazylian Blow Out czy Brazilian Keratin Treatment (BKT), to technologia poprawiania, odżywania i odbudowy włosów przez dopełnienie w ich strukturze deficytów keratyny, zatem białka będącego naturalnym elementem budulcowym włosów. Receptura zabiegu została stworzona w Brazylii z myślą o kobietach, jakie cieszą się gęstymi, ale puszącymi się, kręconymi oraz uszkodzonymi słońcem włoskami.

Keratynowe prostowanie włosów: na czym polega?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg fryzjerski, podczas jakiego fryzjer umieszcza na włosy środek z keratyną, natomiast potem prostuje włosy prostownicą rozgrzaną do niezwykle wysokiej temperatury, aby połączyć artykuł z włosiem. Ogrzewanie ma na celu dopełnienie konstrukcji włosa keratyną ‒ materiałem włosa. Dzięki temu na pewien czas uzupełnione są braki w formie włosa, więc są one nie jedynie proste, lecz wyglądają zdecydowanie zdrowiej. Cały mechanizm trwa kilkadziesiąt minut, natomiast czas uwarunkowany jest od długości włosów.

Keratynowe prostowanie włosów - dla kogo?

Zabieg keratynowego prostowania włosów ma własne pochodzenie w Brazylii (dlatego zamiennie wykorzystywana jest nazwa prostowania brazylijskiego). Większość brazylijskich kobiet to właścicielki kręconych zarostów, jakie ze względu na wilgotność oraz wpływ światła puszą się oraz są skomplikowane do ułożenia. To oczywiście z myślą o tego rodzaju włosach została stworzona receptura zabiegu. Keratynowe prostowanie dobrze sprawdzi się u owych z pań, jakich włoski są wysuszone, szorstkie, kręcące się, o dużych tendencjach do puszenia oraz trudnościach z układaniem.

Keratynowe prostowanie włosów: ile trwa?

Keratynowe prostowanie włosów to długi zabieg. Samo "siedzenie" z keratyną na głowie to zazwyczaj 30 minut, do tego dochodzi także wcześniejsze czyszczenie, wysuszanie włosków oraz ich prostowanie. Ostatni etap zrobienia zabiegu zależy zatem od umiejętności osoby, jaka go robi, natomiast należy się przygotować na to, iż całość może zająć parę godzin od 2 do choćby 5-6, jeżeli robisz go osobiście.

Cena keratynowego prostowania włosów

Nie ciężko się domyślić, iż trwałe prostowanie włosów to zabieg dosyć drogi. Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów? Wartości wahają się od 100 do choćby 700 zł. Opłata zależy w decydującej mierze od tego, czy zabieg wykonamy osobiście w domu, lub również udamy się do specjalnego salonu fryzjerskiego. Zestaw do własnego wygładzania kosmyków możesz zakupić za ok. 100-150 zł. Z kolei stawka keratynowego prostowania w salonie określana jest samodzielnie we współzależności od długości oraz grubości włosków.