Trzewiki to jedne z najpopularniejszych rodzajów przejściowego obuwia męskiego. To doskonały wybór każdego roku – od wielu lat nie tracą na popularności, wciąż będąc hitem mody dla panów. Dzięki temu jedna para może pozostawać w szafie przez wiele sezonów, bez zmartwienia o przemijające trendy. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie nowych trzewików, by cieszyć się nimi jak najdłużej.


Trzewiki z jakiego materiału wybrać?

Materiał to – oczywiście poza rozmiarem… – najważniejsze kryterium doboru butów. Od jego rodzaju oraz jakości zależy i trwałość, i komfort noszenia obuwia. W przypadku sezonu jesienno-zimowego jest on szczególnie istotny. Buty są wówczas narażone na wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne. Silne opady deszczu, głębokie kałuże, mroźny śnieg, lód, plucha, grad – powierzchnia obuwia często styka się z wilgocią i niską temperaturą. Powinno być więc odporne na wilgoć i doskonale zszyte. Na jaki materiał butów męskich – trzewików warto się zdecydować w okresie przejściowym?

Czy jedne trzewiki pasują do wszystkiego?

Trzewiki są określane jako obuwie casualowe. Oznacza to, że powinny być noszone raczej do stroju codziennego, niż formalnego. Nie oznacza to jednak, że należy je wykluczyć, komponując bardziej elegancką stylizację. Jak każde uniwersalne buty trzewiki męskie pasować mogą do wszystkich stylizacji. Warto raczej pamiętać, że trzewik trzewikowi nierówny! Na rynku dostępne są trzy główne typy tych butów męskich: wizytowe, półeleganckie typowo casualowe. Pierwsze, z gładkiej skóry, można założyć do garnituru dziennego czy szykownego wełnianego płaszcza; na randkę, konferencję, kolację. Półeleganckie charakteryzują się nietypowym designem. Są albo zamszowe, albo z kolorowej skóry. Typowy casual to z kolei gruba podeszwa, zapewniająca odpowiednią przyczepność do oblodzonego czy mokrego podłoża – przeniesienie praktyczności nad design. Jednej pary trzewików męskich nie założy się więc dosłownie na każdą okazję. Inny model sprawdzi się podczas spotkania z szefem, a inny podczas zimowej eskapady czy spacerowania po paru w romantycznej mżawce.

Trzewiki to buty, które z całą pewnością warto mieć w swojej szafie. Są nie tylko doskonałym wyborem na chłodne dni, ale także wiele lat dzięki swojej niezmiennej sławie!