W naturze istnieją zioła, dzięki którym kot czuje się zrelaksowany i spokojny, warto wykorzystać takie rośliny w domu, w którym na stałe przebywa taki zwierzak. Nie trzeba być znawcą roślin, żeby móc dostarczyć to zioło, wystarczą zakupy w sklepie zoologicznym. Nie brakuje tam różnych propozycji, w których występuje kocimiętka.


Popularne wśród hodowców kotów są przede wszystkim zabawki wypełnione tą rośliną. Mogą być to między innymi: pluszowe myszki, poduszki, drapaki. Wybór odpowiedniego produktu, który polubi kot, będzie dobrą inwestycją. Zwierzę będzie mogło je wykorzystać przede wszystkim w tych momentach, gdy w domu nie będzie właściciela, łatwiej taki pupil poradzi sobie wówczas z uczuciem osamotnienia. Kontakt z kocimiętką wydzieli różne pozytywne substancje chemiczne w organizmie kota, dzięki temu będzie zdrowszy, będzie się mógł lepiej rozwijać.

Na co postawić?

Żeby nie trzeba było wydawać pieniędzy na artykuły, którymi kot i tak się nie zainteresuje, koniecznie trzeba sprawdzić, co sprawdza się u innych hodowców. Z kocimiętką prędzej czy później zetknie się każdy właściciel kota. Istotne jest, aby wydać pieniądze na akcesoria trwałe, bezpieczne dla zwierząt, z dobrą dawką tego zioła. Niekiedy oprócz tej rośliny można zauważyć także inne pozytywne zioła, na przykład walerianę. To jednak kocimiętka jest w tych zabawkach produktem, który występuje w największej ilości, np. https://www.keko.pl/pol_m_Koty_Zabawa-i-sport_Kocimietka-376.html. Muszą to być przedmioty pozbawione zbędnych dodatków, tak żeby zwierzę nie było w stanie sobie nimi zrobić krzywdy w czasie zabawy. Nawet jeśli użyje pazurów czy zębów nic z takiego produktu nie odpadnie. Liczy się solidność wyrobu, dzięki temu zabawki wytrzymają dłużej w dobrej kondycji.

Jak przekonać kota?

Kupując właściwą, trwałą zabawkę z kocimiętką, występuje duże prawdopodobieństwo, że w krótkim czasie stanie się ona ulubionym przedmiotem kota. Odpowiednie, wyczuwalne dla pupila stężenie tej rośliny sprawi, że będzie mógł on zmniejszyć poziom wydzielania hormonu stresu. Jest to idealny środek odwracający jego uwagę od stresujących sytuacji. Przydatny zwłaszcza w czasie podróży z kotem czy wizyty u weterynarza. Kocimiętka jest wielofunkcyjna, warto wprowadzić ją do życia pupila już na początku, taką zabawkę będzie mógł on przytulać, przygryzać, szturchać czy turlać. Większość takich zabawek jest prawidłowo wykonana, właściciele kotów decydują się zwłaszcza na te zabawki, które są niewielkie i które można wziąć ze sobą czy dać je do transportera w czasie podróżowania z pupilem, na przykład na niewielkie myszki.