Chcesz zostać aktorem? Aspirujesz do grania w największych produkcjach i masz nadzieję, że ktoś odkryje Twój aktorski talent, a może wolisz zacząć od statystowania bądź epizodów? Każdy ma szansę zostać aktorem – trzeba tylko umiejętnie pokierować swoją przyszłością. Miejscem, do którego warto się zgłosić, jest z pewnością agencja aktorska zrzeszająca zarówno doświadczonych aktorów, jak i adeptów tej profesji.

 


Agencja aktorska – jak do niej dołączyć i zostać aktorem?

Zaistnienie w branży medialnej na własną rękę jest bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Sukces bywa wynikową nie tylko talentu, ale często też szczęścia, a nawet obracania się w odpowiednich kręgach. Najważniejsze, to dotrzeć do ludzi, którzy odpowiadają za obsady w filmach, serialach, programach telewizyjnych i teledyskach.

Obecnie najlepszym sposobem na zaprezentowanie się w aktorskim świecie jest nawiązanie współpracy z agencją aktorską. W Agencji Infernal przez cały czas prowadzony jest casting na aktorów i aktorki w każdym wieku. Zgłosić może się zarówno nastolatek (za zgodą rodziców), jak i osoba dorosła czy starsza. Tak naprawdę talent można odkryć w sobie w każdym wieku, a metryka nie jest w tej branży żadną przeszkodą. Wystarczy tylko spełniać kilka podstawowych wymagań.

 

Czym musi się cechować aktor?

Aktor w odróżnieniu od modela nie musi się odznaczać zniewalającą urodą. Wystarczy, by był interesujący i zwracał uwagę. Jeśli przyjrzysz się polskim lub zagranicznym aktorom, to szybko zauważysz, że co prawda w tym gronie spotyka się piękne kobiety i przystojnych mężczyzn, ale wiele popularnych twarzy trudno nazwać urodziwymi. Tak naprawdę wystarczy być fotogenicznym, szczerym i naturalnym. Kandydat na aktora musi umieć wcielać się w różne role – zarówno te zgodne z jego charakterem, jak i całkiem przeciwstawne, a przy tym przyciągać widza i angażować go w swoją historię.

Przyszły aktor powinien być też osobą sumienną, zdeterminowaną, ambitną i bardzo elastyczną. Ogromną zaletą jest łatwość przyswajania wiedzy, szczególnie w kontekście nauki scenariusza. Praca aktora jest pasjonująca i dobrze płatna, ale trzeba pamiętać, że wymaga też wielu wyrzeczeń i trzeba być na to przygotowanym. Dni zdjęciowe trwają nawet po kilkanaście godzin, a niekiedy konieczne jest przystosowanie swojego wyglądu tak, by odpowiadał wyglądowi wykreowanemu dla konkretnego bohatera. Jeśli te wymogi Cię nie zrażają, warto spróbować swoich sił.

 

Casting na aktora/aktorkę

Casting do agencji aktorskiej możesz przejść online. Wystarczy skorzystać z formularza rejestracyjnego zamieszczonego na stronie https://www.agencjainfernal.pl/ a Twoje zgłoszenie zostanie przekazane do łowców talentów z Agencji Artystycznej Infernal, jednej z najstarszych i najbardziej renomowanych agencji artystycznych w Polsce. W formularzu zamieść wszystkie wymagane informacje oraz swoje zdjęcia i demo aktorskie, a następnie poczekaj na odpowiedź.

Jeśli Twoje zgłoszenie okaże się interesujące, dołączysz do portfolio aktorów Agencji Infernal i zaczniesz otrzymywać angaże. Co ważne – nie musisz podpisywać umowy na wyłączność, co oznacza, że masz możliwość pracy również dla innych agencji lub zdobywania zleceń na własną rękę.

Właśnie teraz jest najlepszy czas na to, by się zgłosić, więc nie czekaj i i zgłoś się do nas.