Paleta cieni pozwala na wykonanie perfekcyjnego makijażu oka, z użyciem wielu odcieni, a także różnych ich wykończeń. Aby jednak make-up wyglądał jak spod pędzla wizażystki, musimy się trochę natrudzić. Niebagatelny wpływ na efekt ma również to, jaką paletę wybierzemy. Oto przegląd najciekawszych palet!

Naturalny makijaż

Niegasnącym trendem od kilku lat jest makijaż w odcieniach nude, a nawet make-up no make-up. Chcemy wyglądać naturalnie, podkreślając jedynie walory naszych oczu: ich kolor czy kształt. Do takiego makijażu idealnie nadają się cienie od Urban Decay i ich kultowa kolekcja Naked. Zestaw 12 lub w mniejszej wersji 6 cieni pozwala na wyczarowanie pięknego, naturalnego makijażu. Są to też palety, na których nauczymy się pracować cieniami. Zamysłem marki było przygotowanie palet dla amatorów, które każdemu, bez względu na umiejętności wizażu, pozwolą na stworzenie perfekcyjnego makijażu.

Nude znajdziemy także w kolekcji Huda Beauty. Małe paletki z 9 cieniami, ale też piękna duża paleta 18 cieni zachwycają odcieniami i wykończeniem. To palety, w których znajdziemy zarówno matowe, jak i satynowe cienie, cienie z drobinkami oraz folie. Tyle różnych wykończeń sprawia, że możemy puścić wodze fantazji i stworzyć niesamowity make-up.

Odważne kolory i folie

Dużą popularnością, zwłaszcza jeśli chodzi o makijaż wieczorowy, cieszą się folie. Znajdziemy je we wspomnianych paletach Huda Beauty, zarówno jeśli chodzi o mniejsze paletki, jak i te większe. Huda daje nam możliwość mieszania wykończeń, bez względu na to, po jaką paletę sięgniemy – w każdej dostaniemy różnorodność.

Piękne i dobrze napigmentowane cienie znajdziemy także w paletach Anastasia. Kultowa kolekcja Beverly Hills to makijaż pełny kolorów, ale bogaty także w cudowne bazy i rozświetlacze. To zdecydowanie palety dla wymagających. Nie mamy tu cieni foliowych, ale znajdziemy za to piękne odcienie w wykończeniach satynowych, perłowych, z drobinkami czy matach.

Dla tych, którzy nie chcą wydawać majątku na paletę cieni, idealnym rozwiązaniem będzie Makeup Revolution. Cienie są dobrze napigmentowane i również oferują wiele wykończeń makijażu. To doskonała alternatywa cenowa dla palet Huda Beauty czy Anastasia. 18 cieni Makeup Revolution kosztuje około 40-50 zł. Marka proponuje także bardzo bogate kolorystycznie palety, liczące nawet 196 cieni!

Efekt zapewniają odpowiednie pędzle!

Pamiętajcie, że bardzo duży wpływ na uzyskany rezultat ma użycie odpowiednich pędzli. Jeśli używacie kilku cieni, koniecznie wyposażcie się w pędzel do blendowania z okrągłą, twardszą końcówką.

Do precyzyjnego nakładania kolorów, np. w kąciku oka warto wykorzystać mały, krótki pędzelek. Cienie bazowe lub przeznaczone na większą część powieki najlepiej nakładać pędzlem z luźniej ułożonym włosiem. Folie z kolei zawsze powinny być aplikowane na bazę, a najlepszy efekt uzyskamy, rozprowadzając je palcem.