Dłonie i stopy powinny być czyste i zadbane. Aby to osiągnąć, należy przynajmniej raz w tygodniu poświęcić im trochę czasu i uwagi. Jednak, zamiast tego równie dobrze można skorzystać z pomocy profesjonalisty. Istnieje kilka ważnych powodów, dlaczego warto to zrobić.


Dlaczego warto udać się na manicure i pedicure do specjalisty
Nie da się zostać specjalistą od paznokci w „pięć minut”. Specjaliści kosmetolodzy poświęcili na naukę pielęgnacji skóry oraz paznokci wiele czasu i trudno jest uzyskać samemu podobny efekt. Jednak na samym zabiegu się nie kończy.
Profesjonalista jest w stanie odpowiednio zdiagnozować potrzeby dłoni, stóp oraz ich paznokci. Dzięki temu jest w stanie zastosować metody dostosowane do tego, czego dokładnie potrzebuje nasza skóra. W ten sposób zabieg może zostać znacznie usprawniony, a efekt będzie utrzymywał się dużo dłużej.
Oprócz tego w gabinetach kosmetologów można liczyć na profesjonalne kosmetyki i narzędzia. Innowacyjne rozwiązania będą w stanie osiągnąć o wiele lepszy efekt od standardowych zabiegów stosowanych samodzielnie. Co ciekawe – wiele z nich jest inspirowanych naturą i starożytnymi sposobami pielęgnacji.

Rodzaje manicure
Jeśli zależy ci na zdrowych i pięknych dłoniach, warto zainteresować się takimi rodzajami manicure jak: Decydując się na powyższe rodzaje manicure, można mieć pewność, że nasze dłonie będą piękne i zadbane. Warto się zastanowić, na czym dokładnie nam zależy, decydując się na jeden z nich. Manicure pielęgnacyjny będzie idealny, jeśli potrzebujemy chwili odprężenia. Manicure japoński to idealny sposób na wzmocnienie naszych paznokci. Manicure tradycyjny za to zadba o odpowiedni wygląd skóry i paznokci.

Rodzaje pedicure
Wśród metod stosowanych w pielęgnacji stóp można wyróżnić: Warto zadbać o swoje stopy. Dlatego należy zastanowić się, czy pedicure nie jest konieczny dla naszych stóp. Więcej na temat pedicure przeczytasz na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/pielegnacja-dloni-stop-i-paznokci/pedicure