Piękna słoneczna pogoda, tłumy na plażach i w miejskich pływalniach, sprawiają, że zaczynamy rozważać alternatywy, a wtedy pojawia się pytanie: jaki basen kupić. Dlatego też dziś podpowiemy jaki basen ogrodowy kupić, aby nie żałować swojej decyzji oraz pomożemy rozwiązać odwieczny dylemat, na jaką markę postawić, Intex czy Bestway.

Jaki basen do ogrodu? Typy basenów ogrodowych


Decyzje o tym, jaki basen kupić, najlepiej podejmować po analizie swoich potrzeb, ale żeby było to możliwe, najpierw należy wiedzieć jakie baseny ogrodowe możemy znaleźć na rynku. Najpopularniejsze modele to:


Baseny stelażowe


Jak sama nazwa wskazuje tego typu baseny, oparte są na specjalnym stelażu, dzięki czemu są jednymi z trwalszych i stabilniejszych modeli dostępnych na rynku. Odpowiedzią dla kilkuosobowej rodziny na pytanie, jak basen ogrodowy wybrać byłby: basen stelażowy. Wszystko za sprawą tego, że dzięki swojej konstrukcji jest on także nieco wyższy niż modele dmuchane, przez co także dorośli mogą czerpać przyjemność z posiadania go w ogrodzie. Cena basenów stelażowych waha się w zależności od rozmiaru od 300 do nawet kilku tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć, że wysokiej jakości baseny stelażowe, aby nie przepłacać można zakupić w internecie w sklepie Intex Market pod linkiem.


Baseny dmuchane


Dmuchane modele pomimo swojej niskiej ceny rozpoczynającej się od nawet kilkudziesięciu złotych posiadają jako basen ogrodowy opinie niezbyt przychylne. Wszystko za sprawą tego, że nawet w swoich największych wariantach, sprawdzą się one raczej jako model dla najmłodszych. Ich wysokość nie pozwoli bowiem dorosłym zanurzyć się w pełni, a brodzenie w wodzie po kostki, to nie to, czego większość z nas oczekuje od basenu ogrodowego.


Baseny rozporowe

Po wpisaniu hasła w wyszukiwarce: jaki basen ogrodowy kupić, jedną z propozycji będą z pewnością także modele rozporowe. Ten rodzaj basenów to wariant pomiędzy basenem dmuchanym a stelażowym. Także, jeśli chodzi o cenę, która waha się w granicach od około 50 do 1000 złotych. Konstrukcja basenów rozporowych polega na tym, że posiadają one jedynie dmuchany kołnierz. Pozostała część baseny wykonana jest natomiast z lekkiego materiału, zwężanego ku górze, który pod wpływem wody w takcie jego napełniania rozpręża się, stąd też ich nazwa. Zaletą tego modelu jest fakt, że nie wymaga on żadnej drabinki, a wchodzenie i wychodzenie z niego nie sprawi nikomu problemu. Należy jednak uważać na ich kołnierz, który może zostać w łatwy sposób przypadkowo przebity, a wtedy basen nadaje się już tylko do wyrzucenia.


Na co zwrócić uwagę kupując basen? Poradnik zakupowy


To jaki basen ogrodowy kupić zależy przede wszystkim od jego przeznaczenie. Jeśli zależy nam jedynie na miejscu do zabawy dla dzieci, w zupełności wystarczy basen dmuchany. Jeśli jednak chcemy, aby także dorośli mogli z niego swobodnie korzystać, warto wybierać między modelami stelażowymi i rozporowymi.
Kolejną kwestią jest to, na jaki rozmiar basenu postawić. Większość osób pomyśli o największym z możliwych, jednak warto pamiętać o tym, jakie możliwości daje nam posiadany teren w ogrodzie przeznaczony pod ustawienie basenu. Najlepiej, aby pozwalał on pozostawić minimum metr swobodnej przestrzeni wokół basenu, aby korzystanie z niego było komfortowe. Jeśli z basenu mają korzystać jedynie dwie osoby, nie ma sensu kupować dużego modelu, jednak jeśli posiadasz dzieci, istnieje duże prawdopodobieństwo, że także ich znajomi będą odwiedzać wasz basen latem, wtedy też warto rozważyć nieco większy model.


Intex czy Bestway? Jakiej firmy kupić basen?


Basen Bestway czy Intex? Takie pytanie zadaje sobie większość osób przed zakupem wymarzonego modelu. Obecnie te dwie firmy całkowicie zdominowały rynek i niemal w każdym sklepie nie tylko stacjonarnym, ale i internetowym można spotkać baseny ich produkcji. W takim razie, jaki basen wybrać Intex czy Bestway? Odpowiedź nie jest łatwa. Zarówno jeden, jak i drugi producent oferuje wysokiej jakości produkty. Jednak to Intex posiada większe doświadczenie w produkcji basenów ogrodowych. Dodatkowo produkty tej marki cechują się także wykorzystywaniem nowoczesnych technologii. Między innymi innowacyjna metoda T-joint zapewnia ich łatwy montaż w ogrodach, a technologia Hydro Aeration Technology, w jaką zostały wyposażone dołączone do basenów Intex pompy, gwarantuje brak przebarwień wody i ich lepszą filtrację. Ponadto baseny marki Intex dostępne są nie tylko w klasycznym niebieskim kolorze, ale także w innych wariantach. Na przykład wykończone materiałem imitującym drewno.

Podsumowanie

Podsumowując, to jaki basen do ogrodu warto kupić, zależy od wielu czynników, między innymi ilości osób, która ma z niego korzystać, indywidualnych potrzeb oraz wielkości terenu przeznaczonego pod jego ustawienie. Jeśli chodzi natomiast o to czy lepiej kupić basen marki Bestway, czy Intex, ze względu na większą gamę kolorystyczną i nowoczesne technologie bezapelacyjnie Intex przeważa nad swoim odwiecznym konkurentem.