Ekologiczne pieczywo to przede wszystkim dbałość o najlepszej jakości surowce, pochodzące z gospodarstw ekologicznych, położonych na wolnych od przemysłu terenach. Oznacza to, że nie zawierają szkodliwych substancji takich jak nawozy sztuczne czy chemiczne pestycydy. W gospodarstwach ekologicznych stosuje się wyłącznie nawozy organiczne, bezpieczne dla naszego zdrowia.

Produkty BIO pochodzą ze stuprocentowo naturalnych składników, z których wydobywa się to co dla naszego organizmu jest najlepsze. Podlegają certyfikacji, co oznacza, że proces produkcji jest kontrolowany i zgodny z obowiązującymi regulacjami.

Coraz częściej decydujemy się na kupno wypieków BIO. Nic dziwnego, ponieważ jesteśmy coraz bardziej świadomi jak istotny wpływ na nasze zdrowie ma to, co jemy. Wybierając chleby BIO nie tylko dbasz o swoje zdrowie, ale również o środowisko. Produkcja wypieków metodami naturalnymi jest bowiem przyjazna dla naszej planety.

Jaki chleb BIO warto wybrać?

Tradycyjny chleb żytni BIO: Ekologiczny chleb żytni wytwarzany jest na naturalnym zakwasie, z wykorzystaniem wysokiej jakości mąki żytniej. Do jego wypieku stosuje się metodę fermentacji wielofazowej – pozwala to zachować wszelkie walory odżywcze zawarte w zbożu. Chleb żytni polecany jest przez dietetyków ponieważ zawiera dużą ilość błonnika, wpływającego korzystnie na pracę układu pokarmowego.

Chleb z Samopszą BIO: Coraz większą popularnością cieszą się chleby wykonane z dawnych odmian zbóż. Należy do nich między innymi samopsza - jeden z najstarszych gatunków pszenicy. Samopsza wyróżnia się wysoką zawartością składników odżywczych. Zawiera cenne aminokwasy: fenyloalaninę, tyrozynę, metioninę i izoleucynę, które korzystnie wpływają na nasz układ nerwowy. Ta prastara pszenica jest również świetnym źródłem białka – szczególnie ważnego składnika dla osób uprawiających sport.

Gdzie kupić chleb BIO?

Najlepiej udaj się do lokalnej piekarni w Twojej okolicy. Gwarantuje to świeżość i najlepszą jakość wypieku. Chleb BIO z Samopszą oraz chleb żytni BIO znajdziesz w sieci warszawskich piekarni – https://piekarniagrzybki.pl/sklepy-firmowe/piekarnia-ursynow/. Jest on nie tylko zdrowy, ale również wybornie smakuje!