Porządki w domu mogą być łatwiejsze i przyjemniejsze, jeśli zostaną odpowiednio zaplanowane i zorganizowane. Szykując się do sprzątania, warto zaopatrzyć się w urządzenia i środki czystości, które sprawią, że będzie można szybko pozbyć się brudu z domu. Niezastąpione będą mopy, odkurzacze i myjki.

Perspektywa porządków często przeraża i zniechęca, jednak odpowiednie przygotowanie pomaga przeprowadzić je szybko i sprawnie. Dziś można wybierać pośród urządzeń stworzonych z myślą o osobach, które ład w domu chcą zaprowadzić przy minimalnym wysiłku. Do dyspozycji są mopy parowe, roboty sprzątające, myjki parowe, które pozwalają na błyskawiczne i precyzyjne mycie okien. Sprzątanie może być dużo przyjemniejsze niż do tej pory.

Urządzenia ułatwiające sprzątanie

Dziś miska z wodą i ścierka do podłogi odchodzą do lamusa, mało kto w ten właśnie sposób myje podłogi. Większość sięga po wygodne i funkcjonalne mopy – coraz częściej po te parowe. Mopy umożliwiają mycie podłogi w postawie stojącej, dzięki czemu pracując, nie trzeba się schylać, a podłoga jest czysta już w kilka chwil. Wiele mopów ma funkcję prostego wyciskana bez konieczności moczenia rąk, niektóre modele umożliwiają automatyczne wyciskanie wody. Warto wybierać te urządzenia, które mają obrotowy przegub, gwarantujący dotarcie do trudno dostępnych miejsc. W ten sposób cała podłoga może być w krótkim czasie czysta. Alternatywą dla zwykłego mopa są mopy parowe – czyszczenie przy ich pomocy nie wymaga użycia detergentów. Idealnym rozwiązaniem są modele z wymiennymi końcówkami, dzięki którym jedno urządzenie czyści posadzki, dywany, a nawet okna. 

Oczywiście nikt nie wyobraża sobie sprzątania bez odkurzacza, to przecież podstawowe urządzenie, które pomaga utrzymać czystość w każdym domu. Wybór jest zróżnicowany i naprawdę spory. Ciekawe informacje o różnych modelach odkurzaczy można znaleźć na PAYBACK Ekstra. Wśród propozycji producentów są tradycyjne odkurzacze z workami, modele bezworkowe oraz z filtrami wodnymi. Te ostatnie często polecane są alergikom i osobom cierpiącym na schorzenia układu oddechowego. Woda pochłania znacznie więcej kurzu, roztoczy, pyłków. Oprócz czyszczenia podłóg sen z powiek spędza często konieczność mycia okien. Aby i tę czynność sobie ułatwić, jak tylko się da, warto sięgnąć po myjki do okien. Do wyboru są np. myjki akumulatorowe – wystarczy naładować urządzenie i można brać się za mycie szyb. Użycie profesjonalnego sprzętu pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale także sprawia, że na oknach nie pozostają żadne smugi i zabrudzenia.

Porządki to również środki czystości

Oprócz sprzętów dobrej jakości porządki wymagają często zastosowania środków chemicznych. I tu wybór jest ogromny – na rynku są płyny i pasty do podłóg, płyny do mycia szyb, luster, preparaty do prania firanek, specjalne chusteczki do czyszczenia powierzchni drewnianych, mleczka do czyszczenia, żele itp. Coraz większą popularnością cieszą się jednak środki czyszczące wykonane samodzielnie z tego, co zazwyczaj jest pod ręką. Niesłabnącą sławą cieszą się w tym kontekście ocet i soda oczyszczona.