Małe, duże, ścienne, stojące, okrągłe, kwadratowe — każde lustro to doskonały dodatek zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza. Potencjał luster jest ogromny — mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, być dekoracją dopełniającą stylizacji lub pełnić funkcję doświetlającą rozpraszając światło.

Lustra we wnętrzach — przedpokój

Lustro w przedpokoju kojarzy się z zerknięciem w ostatnim momencie przed wyjściem z domu — czy czapka dobrze leży, czy kosmyk włosów nie odstaje, czy szminka się nie rozmazała albo krawat nie poluzował. W dużym lustrze można zobaczyć całą sylwetkę i ocenić, czy dobór stylizacji odzieżowej jest odpowiedni. I oczywiście za tą rolę kochamy lustra.

Jeśli sięgniemy pamięcią wstecz, z pewnością przypomnimy sobie do bólu praktyczne, choć mało estetyczne garderoby przedpokojowe z szafką, wieszakami i dużym prostokątnym lustrem. Takie garderobiane lustro często było jedynym dużym zwierciadłem w domu. Obecnie lustro w przedpokoju, oprócz oczywistych walorów użytkowych, pełni przede wszystkim rolę dekoracyjną.

Zatem jakie lustro do przedpokoju kupić? Niezliczona mnogość pomysłów na aranżację wnętrz oraz ogromny wybór form i wzorów luster nie pozwala odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Na pewno wybierając lustro, należy zastanowić się — jaką funkcje powinno spełniać w naszym wnętrzu.

Funkcje użytkowe i dekoracyjne

Przed zakupem lustra do przedpokoju, należy zastanowić się, jaką funkcję w pomieszczeniu będzie pełniło.