Okulary przeciwsłoneczne awansowały z praktycznego narzędzia, służącego do ochrony wrażliwych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV na bardzo modny dodatek, który może podkreślić każdą męską stylizację.

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne to must have, który każdy mężczyzna powinien posiadać nie tylko latem, ale i zimą. Okulary chronią nie tylko przed ostrym światłem słonecznym, charakterystycznym dla okresu letniego, ale wpływają chronią też przed wiatrem i chłodem, i odbijaniem szkodliwych promieni słońca od powłoki śniegu.

Jeśli chodzi o dobór parametrów okularów przeciwsłonecznych wiadomo, że warto przede wszystkim zainwestować w ich jakość, ale nie można zapominać też o ich wyglądzie i dopasowaniu do kształtu twarzy. Ważne, aby dokładnie określić tutaj proporcje, co pomoże w dopasowaniu odpowiedniego modelu okularów przeciwsłonecznych. W dobrych sklepach okulistycznych z szeroką ofertą modeli, jak np. Fielmann można dopasować oprawki tak, aby podkreślały każdy męski typ urody.

Kształty twarzy

Idealne oprawki wybrane!

Znalezienie idealnej pary okularów przeciwsłonecznych może być trudne i nużące, ale ich dobre dopasowanie jest tego warte. Warto poświęcić trochę czasu na eksperymentowanie z różnymi rodzajami okularów, dopóki nie znajdzie się idealnego.

W razie wątpliwości, w większości dobrym sklepów okulistycznych (bo tylko tam należy kupować okulary przeciwsłoneczne), pracownik z pewnością pomoże w dopasowaniu odpowiedniego modelu.