Lato dobiegło końca, pogoda za oknem staje się coraz bardziej kapryśna, a ze znacznymi zmianami temperatury mierzymy się każdego dnia. Chłodny wiatr, deszcz i ogrzewanie to niektóre z niesprzyjających okoliczności, na jakie narażona jest nasza skóra jesienią. Jak najlepiej zadbać o cerę, by mimo trudnych warunków wciąż wyglądała zdrowo i promiennie?

Jesień to kapryśna pora roku. Bywa, że warunki pogodowe zmieniają się z dnia na dzień, a deszcz i wiatr towarzyszą nam niezmiernie często. Dodatkowo przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach naraża skórę na wysuszenie. Z tego względu jesienią cera potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, a także ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.  

Nawilżanie

Nawilżanie skóry to podstawa niezależnie od aktualnej pory roku, jednak to właśnie jesienią staje się absolutnie niezbędne. Ze względu na suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach oraz wysuszające działanie wiatru cera szybciej niż zwykle odwania się. Dodatkowo różnice temperatur podczas przechodzenia z ciepłego budynku na zewnątrz i odwrotnie nie działają na skórę korzystnie. Pamiętaj więc, by nie wychodzić z domu bez nałożenia kremu nawilżającego, szczególnie jeśli się malujesz. Warstwa kosmetyku pod podkładem nie tylko zadziała jak baza, ale przede wszystkim zapewni cerze odpowiedni poziom nawilżenia i komfortu.

Prysznic naprzemienny

Choć może wydawać się inaczej, tak naprawdę to nie tyle chłód szkodzi cerze, co częste zmiany temperatur, które jesienią są codziennością. Nie trzeba więc chronić jej przed zimnem, ale jeszcze przed nadejściem załamania pogody zacząć się hartować za pomocą naprzemiennych pryszniców. Warto polewać skórę raz ciepłą, a raz chłodną wodą – pozwoli to nie tylko przyzwyczaić się do nadchodzących wahań temperatury, ale również ujędrni skórę, uelastyczni ją i poprawi przepływ krwi. Nie warto natomiast stosować zbyt gorącej wody, ponieważ może ona przesuszać cerę.

Nie przesadzaj z higieną

Jesienią nie trzeba brać prysznica kilka razy dziennie, by zachować świeżość. W przypadku skóry twarzy zbyt częste mycie jest wręcz niewskazane. By zapobiec powstawaniu podrażnień, nie należy przesadnie często usuwać naturalnej bariery ochronnej skóry, zupełnie wystarczające jest przemycie twarzy dwa razy dziennie łagodnym żelem micelarnym – Nanili Professional. Ze względu na to, że przeznaczony jest do pielęgnacji cer wrażliwych, działa delikatnie, nie powoduje podrażnień i pozostawia skórę gładką oraz nawilżoną.

Dieta

Jesienią nie zapominaj również o zdrowej diecie – to, co jesz, ma ogromny wpływ na to, jak wyglądasz. Pamiętaj więc, by dostarczać swojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, aby zapewnić sobie zdrowie i ładny wygląd.