Wizja świąt wydaje się nadal oddalona w czasie? Doświadczenie uczy, że o ozdobach świątecznych warto jednak pomyśleć z pewnym wyprzedzeniem. Inaczej znowu czeka nas stresująca gorączka przedświątecznych przygotowań… Dlatego już teraz przygotowaliśmy kilka propozycji na dekoracje choinkowe – co będzie modne w tym roku?

Ozdoby świąteczne – trendy kolorystyczne 2018

Święta w tym roku zapowiadają się wyjątkowo kolorowo – tegoroczna oferta ozdób choinkowych jest niezwykle różnorodna również w kwestii kolorystyki. Jeżeli zatem w temacie świątecznych trendów kolorystycznych zatrzymaliście się na popularnym duecie złota i czerwieni lub równie nieśmiertelnych niebiesko-srebrnych dekoracjach świątecznych, w tym roku znajdziecie tutaj całkiem sporo niespodzianek.

 

To już kolejny sezon, gdy jednym ze zdecydowanie ulubionych kolorów pośród ozdób choinkowych pozostaje biel. Znajdziecie ją w wielu różnorodnych konfiguracjach – z szarością, czerwienią, srebrem, złotem, a nawet czernią. Niezwykle często białe bombki choinkowe są także zestawiane z ozdobami świątecznymi wykonanymi z drewna lub innych naturalnych materiałów, jak chociażby wiklina czy trawa morska. W tym trendzie zdecydowanie bryluje styl skandynawski…

 

Choinka w stylu skandynawskim – natura w roli głównej

Styl skandynawski to styl doskonale znany ze swego zamiłowania do prostoty i przytulności. Nie dziwi zatem, że inspiracje czerpane z natury są tutaj na porządku dziennym. Nie inaczej jest i w przypadku ozdób choinkowych – już od pierwszego wejrzenia zachwycają prostotą i bezpretensjonalnością. Tutaj zapach lasu przeplata się z kuchennymi aromatami, charakterystycznymi dla okresu świątecznego. Dosłownie!

 

Choinka w stylu skandynawskim stawia przede wszystkim na ozdoby świąteczne o naturalnym charakterze. Mile widziane są tutaj zarówno drewniane zawieszki choinkowe, jak i te wykonane z lnu lub filcu. Często natkniecie się także na papierowe bombki choinkowe o harmonijkowej budowie. Najwięcej jednak miejsca zarezerwowanego jest dla tych najbardziej naturalnych akcentów w postaci szyszek, suszonych plastrów pomarańczy i cytryn, anyżowych gwiazdek czy lasek cynamonu, dekoracyjnie przewiązanych jutowym sznurkiem.

 

 

Ozdoby choinkowe w stylu vintage – powrót do dzieciństwa

Pamiętacie szklane muchomorki i oszronione bałwanki, widywane w trakcie wigilii spędzanych w dzieciństwie u dziadków? Wzbudzają sentyment i piękne wspomnienia, prawda? Mamy zatem dobrą informację - bombki choinkowe w stylu vintage powracają w wielkim stylu. Bo moda uwielbia zataczać kręgi. Również ta wnętrzarska. Tym razem ta stara prawda daje o sobie znać właśnie w kwestii dekoracji świątecznych.

 

Jeżeli nie zaliczacie się do grona szczęśliwców, którym dane było odziedziczyć takie perełki sprzed lat, nic straconego – w tegorocznej ofercie ozdób choinkowych znajdziecie ich całe mnóstwo. Retro bombki w kształcie szyszek, miniaturowe Mikołaje i choinki z brokatowym śniegiem – tych ozdób choinkowych zdecydowanie nie powinno zabraknąć na choince żadnego szanującego się miłośnika inspirowanego przeszłością stylu vintage.

 

Dekoracje choinkowe w stylu boho – postaw na swobodną estetykę

Lubicie, gdy jest na luzie i niezobowiązująco? To dobrze się składa – jeden z topowych trendów tego roku również w kwestii dekoracji świątecznych okazuje się mieć w tym sezonie całkiem sporo do powiedzenia. Ozdoby choinkowe w stylu boho to jeden z absolutnie najgorętszych hitów zbliżającego się coraz szybszymi krokami okresu świątecznego 2018. Co jednak tak naprawdę skrywa się pod tym hasłem?

Styl boho lubi przełamywać utarte schematy, robi to jednak w sposób pozbawiony nadmiernej ekstrawagancji czy krzykliwości. Macie ochotę na bombki choinkowe niczym wydziergane na drutach? Oryginalne ozdoby świąteczne z kolorowych piórek? A może dekoracje choinkowe ręcznie wykonane techniką papier-mâché? Uprzedzaliśmy przecież, że będzie tutaj nieszablonowo, ale przytulnie. W ten trend świetnie wpisują się również welwetowe i welurowe bombki choinkowe, które pięknie współpracować będą z nastrojowym świątecznym oświetleniem.