Jesteś na diecie i obawiasz się owocowych kalorii? Pamiętaj, że węglowodany są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania metabolizmu. Nadmierna restrykcja kalorii przynosi odwrotny efekt. Zamiast nakręcać metabolizm, zmuszasz organizm do tego, by przeszedł na bezpieczne – wolniejsze obroty. Dlatego ważne, aby sięgać po naturalne źródła witamin i kalorii, co w zabieganym życiu nie zawsze jest łatwe.


W nawale zadań i obowiązków warto sięgnąć po jednodniowe soki Cymes z Pojezierza Wałeckiego. Soki polecane są nie tylko jako przekąska pomiędzy posiłkami lub dodatek do obiadu czy śniadania, ale potreningowe uzupełnienie odżywczych wartości. Świeże soki jednodniowe – z uwagi na swój krótki termin przydatności do spożycia – to naturalna moc zdrowia w butelce. Soki te nie są poddawane pasteryzacji, a więc podczas procesu technologicznego nie dochodzi do utraty cennych substancji.

Sokiem marchwiowo-selerowym Cymes z Pojezierza Wałeckiego, który nie zawiera konserwantów, naturalnie wzbogacisz swoją dietę i dostarczysz organizmowi niezbędnych minerałów i witamin. Beta-karoten zawarty w marchewce przyśpiesza opalanie i przedłuża efekty kąpieli słonecznych, jednocześnie opóźniając pojawienie się zmarszczek. Dodatkowo codzienne spożywanie marchewki prowadzi do poprawienia kolorytu skóry. Niewiele osób wie, że seler zawiera dwukrotnie więcej witaminy C, niż znajduje się w cytrusach. Chociaż smak na to nie wskazuje, to w zależności od pory roku i sposobu przechowywania, może zawierać nawet do 150 mg w 100g.

Koniecznie pamiętaj też, aby twoja dieta była urozmaicona i sięgaj po jabłka, gdy dopada Cię głód. Są pełne witamin i dobroczynnego błonnika. Najlepiej wybrać te z sadów ekologicznych, uprawiane przez certyfikowanych producentów według ściśle określonych norm, wyłącznie w oparciu o tradycyjne metody.