Obecnie jest kilka metod powiększania piersi. Jedną z nich jest przeszczepianie tkanki tłuszczowej.

Powiększanie piersi
Jeśli nie czujemy się komfortowo ze swoim rozmiarem biustu, mamy do dyspozycji co najmniej kilka metod, które pozwolą nam w osiągnięciu idealnego dla nas rozmiaru. Cały proces powinien rozpocząć się od konsultacji z wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym, który po pierwsze oceni, czy nie ma przeciwskazań dla dokonania zabiegu, po drugie, racjonalnie zaproponuje rozmiar biustu, w granicach naszych potrzeb. Lekarz przygotuje nas na to, czego możemy spodziewać się w okresie rekonwalescencji a także dokładnie dobierze metodę powiększania piersi, która będzie jak najmniej ryzykowna w danym przypadku i pozwoli na uzyskanie odpowiedniego efektu.

Transfer komórek tłuszczowych
Metody powiększania piersi są różne. Jedną z nich jest transfer komórek tłuszczowych z miejsca, gdzie zgromadziło się ich zbyt dużo właśnie w obszar biustu, którego rozmiar chcemy zmienić. Dla kogo taka metoda będzie dobra? Przede wszystkim dla tych Pań, które czują dyskomfort w związku z tym, że ich zabieg miałby polegać na wszczepieniu implantu będącego ciałem obcym, dla osób, które mogą poddać się zabiegowi liposukcji, a także dla kobiet, które chcą powiększyć biust w nieznacznym stopniu. Taki biust jest bardzo naturalny w odczuciu. Należy mieć jednak świadomość, że tkanka tłuszczowa w znacznym stopniu wchłania się, więc może zainstnieć potrzeba ponownego przeszczepienia tłuszczu, celem osiągnięcia zadowalającego efektu. Jak zapewnić największe powodzenie takiemu zabiegowi? Przede wszystkim, komórki tłuszczowe muszą ulec jak najmniejszym zniszczeniom podczas ich pobierania. Po drugie pojedyncze szczepy nie mogą być zbyt duże. Po trzecie, okolica, w którą przeszczepia się tkankę musi być odpowiednio ukrwiona. Można powiedzieć, że przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu do upieczenie przysłowiowych dwóch pieczeni na jednym ogniu - z jednej strony pozwala on na zredukowanie tłuszczu tam, gdzie jest go za dużo, z drugiej, tkankę tę mozna wykorzystać  żeby poprawić swój wygląd i komfort życia. Warto wspomnieć, że tuż po zabiegu piersi mogą być nierówne, czym nie należy się martwić. Żeby wrócić do pełnej sprawności i aby wygoiły się powstałe ranki należy nosić miękki, modelujący biustonosz w okresie 6 tygodni po zabiegu. Biust może być obolały, nie należy więc go uciskać czy też narażać się na nadmierny wysiłek fizyczny.

Metody
Popularne metody to Vasser Lipo i Body Jet. Ta pierwsza metoda służąca pobraniu  i przeszczepieniu tłuszczu wykorzystuje ultradźwięki. Jest to małoinwazyjna metoda, pozwalająca na szybki powrót do pełnej sprawności. Z kolei Body Jet działa z wykorzystaniem strumienia wodnego. W odsysanym tym sposobem tłuszczu jest niewiele krwi, znacznie mniejszy jest obrzęk występujący po zabiegu. 
W obu metodach najistotniejsze jest to, że nie wymagają one użycia skalpela.

Więcej informacji na temat powiększanie piersi za pomocą tkanki tłuszczowej znaleźć można na stronie https://centrumliposukcji.pl/zabiegi/przeszczep-tluszczu/. Jeśli chcemy się zapoznać ze szczegółami zabiegu, kwestiami dotyczącymi rekonwalescencji, warto zajrzeć na stronę i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości.