Nowoczesny zabieg oczyszczania twarzy Hydrafacial jest metodą pochodzącą z USA, którą stosują największe gwiazdy. Jest ona dostępna także w najlepszych gabinetach kosmetycznych w Polsce. Metoda ta, nazywana także mikrodermabrazją wodną, daje możliwość jednoczesnego złuszczania martwego naskórka i nawilżania twarzy, co daje efekt odmłodzenia i nadaje skórze blasku .Skuteczność zabiegów wynika z połączenia trzech uzupełniających się technologii - oczyszczającej mikrodermabrazji, zasysania próżniowego oraz zastosowania wielofunkcyjnych substancji aktywnych.

Wskazania do zabiegu
Metoda ta dedykowana jest do wszystkich rodzajów cery. Nie ma przeciwwskazań do jej zastosowania nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej. Nie można jej natomiast stosować, jeżeli cierpimy na opryszczkę w stanie aktywnym, brodawki wirusowe, trądzik różowaty w formie aktywnej, w przypadku cukrzycy, choroby nowotworowej, epilepsji, poważnych chorób układu krwionośnego i przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych. Przeznaczona jest dla osób, które zmagają się z takimi problemami, jak zmarszczki drobne i głębokie, nadmierne rogowacenie naskórka, cera tłusta i trądzikowa, cera odwodniona i niedotleniona oraz cera z przebarwieniami, o nierównym kolorycie oraz wrastające włosy. Stanowi też dobre przygotowanie do zabiegów medycyny estetycznej.

Jakie są efekty zabiegu Hydrafacial?
Mikrodermabrazja wodna daje efekt odświeżenia skóry, złuszcza martwy naskórek, oczyszcza pory, świetnie dotlenia skórę i regeneruje ją. Obserwujemy znaczną poprawę nawilżenia i odżywienia skóry. Widoczne jest też odmłodzenie skóry, szczególnie po zastosowaniu serii zabiegów. Efekt jest widoczny zaraz po zakończeniu zabiegu. W odróżnieniu od klasycznej mikrodermabrazji, która powoduje zaczerwienienia skóry, mogące utrzymywać się do kilkunastu godzin, można go wykonać nawet na dzień przed wielkim wyjściem.

Jak często wykonywać zabieg?
Aby oczyścić i odświeżyć skórę, zabieg można wykonać co jakiś czas jednorazowo. Można też skorzystać z serii kilku zabiegów, wykonywanych co około 10 dni. Seria 5-6 zabiegów daje doskonałe efekty odmłodzenia i regeneracji. Warto zdecydować się na serię zabiegów przypadku zmian trądzikowych. W odróżnieniu od wielu innych zabiegów złuszczających, Hydrafacial można wykonywać bez względu na porę roku, także latem.

Przebieg zabiegu
Po wykonaniu oceny stanu i typu skóry, pacjent zostaje poddany zabiegowi oczyszczania, głębokiej eksfoliacji, rozpuszczania i usuwania zanieczyszczeń z powierzchni skóry za pomocą odpowiedniego serum. Następnie drugi rodzaj preparatu aplikowany jest na okolicę strefy T, zmiany potrądzikowe lub przebarwienia. W przypadku cery problematycznej stosowany jest peeling glikolowo-salicylowy, dla odmłodzenia serum spowalniające procesy starzenia skóry. Kolejny preparat rozjaśnia, nawilża i przyspiesza regenerację skóry. Na koniec zabiegu stosuje się terapię światłem która ma za zadanie wspomaganie efektu.

Hydrafacial to zabieg przeznaczony i kochany przez kobiety i mężczyzn na całym świecie. Nowoczesne salony kosmetyczne otwierają przed nami coraz nowsze i szersze możliwości, dzięki którym możemy czuć się jeszcze młodsi i piękniejsi.

Źródło: https://quadrille.pl/spa/high-tech/hydrafacial/