Przez wiele lat niemal niezauważane w makijażu. Ignorowane i pozostawione same sobie. Tymczasem kilka prostych zabiegów, takich jak ich wykonturowanie i nadanie odpowiedniego koloru, sprawia, że Twoja twarz nabiera głębi. Mowa oczywiście o brwiach. Zastanawiasz się, co zrobić, aby zyskały kształt i odcień idealny? Podpowiadamy.

Regulacja brwi to nie wszystko, co możesz zrobić, aby ten element Twojej twarzy wyglądał bardziej estetycznie. Trzeba jednak przyznać, że od nadania im formy idealnej warto zacząć. Możesz to zrobić samodzielnie lub z pomocą kosmetyczki. Pamiętaj przy tym, że obecna moda promuje wyraziste i dobrze zarysowane brwi, nie zaś te cieniutkie i nienaturalne. Nie przesadź więc z regulacją, a jeśli tak się stanie… „napraw” swój błąd za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Co zatem zrobić po regulacji i jak wykonać idealny makijaż brwi? To prostsze niż myślisz! Oto kilka porad.

Krok 1: wyczesz brwi

Tak jak szczotkujesz włosy na głowie, aby przywrócić im ład i estetyczny wygląd, tak powinnaś też uczesać swoje brwi. Pamiętaj, że makijaż brwi najlepiej wykonać już wówczas, gdy zaaplikowałaś na twarz podkład oraz wykonałaś makijaż oka – zostaw je sobie na deser.

Jak wyszczotkować? Nada się do tego szczoteczka przypominająca tę z klasycznego tuszu do rzęs lub specjalny grzebyczek. Za pomocą takiego narzędzia uformuj włoski – tak, aby były skierowane w odpowiednią stronę – a więc kierowały się lekko do góry i w stronę zewnętrznego kącika oka.

Krok 2: wyrównaj kształt i kolor

Twoje brwi są zbyt wąskie, a może zbyt krótkie? Pamiętaj, że aby określić ich idealną długość, wystarczy przyłożyć do płatka nosa ołówek czy linijkę, „łącząc” nimi nos z zewnętrznym kącikiem oka – w ten sposób wyznaczysz precyzyjnie miejsce, w którym brwi powinny się kończyć.

Jeżeli brwi wymagają korekty kształtu / długości / grubości – wykonasz ją bardzo prosto, sięgając po specjalne kredki do brwi ze sklepu Isadora. Dobrze sprawdzają się np. kremowe, woskowe formuły, które pozwalają wykonać trwały i naturalny makijaż.

Pamiętaj, aby:

Krok 3: utrwal

Jeżeli sięgnęłaś po kredkę z woskiem – utrwalenie może być niekonieczne. Jeśli jednak zdecydowałaś się np. na cienie do brwi (matowe, w odcieniach jasnego i ciemnego brązu), konieczne będzie utrwalenie koloru i kształtu. Do tego celu możesz wykorzystać np. specjalną pomadę lub wosk do brwi.

Krok 4: ponownie wyszczotkuj

Na koniec ponownie uczesz brwi, ostatecznie nadając im idealny kształt. Zachowają piękny kolor oraz formę przez cały dzień.

Pięknie wymodelowane brwi sprawią, że Twój makijaż będzie się prezentował profesjonalnie, a Twoja twarz zyska na atrakcyjności. Koniecznie uzupełnij więc swoją kosmetyczkę i pamiętaj o tym elemencie make-upu i na co dzień, i gdy szykujesz się na ważne wyjścia!